Nasze projekty

Franciszek: Wszyscy powinni przyjąć szczepionkę

Papież Franciszek w wywiadzie telewizyjnym stwierdził, że każdy kto ma możliwość, powinien przyjąć szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Sam też zadeklarował, że zgłosił się do szczepienia.

W wywiadzie dla włoskiego kanału TG5 papież Franciszek poruszył temat szczepionki przeciw koronawirusowi. Stwierdził, że według niego każdy powinien przyjąć szczepionkę. Myślę, że ze względów etycznych wszyscy powinni przyjąć szczepionkę. To nie jest wybór typu: mi się wydaje tak, a ja mam inne zdanie, nie, to jest wybór etyczny. Dlatego, że w grę wchodzi twoje zdrowie, twoje życie, ale także życie innych. – ­zaznaczył.

Dodał, że sam zapisał się już do szczepienia w Watykanie. W przyszłym tygodniu rozpoczynam szczepienie tu (w Watykanie), ja już się zapisałem – powiedział.

W dalszej części rozmowy papież nazywa postawę nieprzyjmowania szczepionki mimo pozytywnych wskazań wyników jako „samobójcze zaprzeczenie”. Papież nazywa postawę nieprzyjmowania, mimo tego ze medycy i eksperci wskazują jako drogę wyjścia z kryzysu – „samobójczym zaprzeczeniem”.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: W najbliższych dniach szczepienia na koronawirusa w Watykanie

ag/TG5/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę