Nasze projekty

Katowice mają nowego biskupa. Abp Gądecki życzy mu odwagi i wytrwałości

Abp Stanisław Gądecki życzy nowemu metropolicie katowickiemu abp. Adrianowi Galbasowi, aby był "świadkiem i sługą nadziei, zakorzenionej w Jezusie Chrystusie".

fot. Konferencja Episkopatu Polski

Franciszek przyjął rezygnację abp Wiktora Skworca, który osiągnął wiek emerytalny. Od dziś nowym metropolitą katowickim jest dotychczasowy koadiutor abp Adrian Galbas.

ZOBACZ: Abp Skworc przechodzi na emeryturę. Franciszek przyjął jego rezygnację

W imieniu episkopatu nowemu metropolicie pogratulował abp Gądecki, życząc mu, „aby w pełnieniu posługi pasterza Archidiecezji Katowickiej był Ksiądz Arcybiskup odważnym, wytrwałym, przekonującym i nieustannie zdolnym do oddawania swojego życia prorokiem, świadkiem i sługą nadziei, zakorzenionej w Jezusie Chrystusie”.

Reklama

Przewodniczący polskiego episkopatu przywołał fragment adhortacji apostolskiej „Pastores gregis”, w której Jan Paweł II pisał: „do biskupa należy w szczególności zadanie, by być prorokiem, świadkiem i sługą nadziei. Powinien wzbudzać ufność i uzasadniać wobec wszystkich nadzieję chrześcijańską”.

„Niech własne doświadczenie obecności i bliskości Boga na życiowych drogach Waszej Ekscelencji, stanie się źródłem siły i niegasnącej nadziei w wykonywaniu niełatwej posługi biskupa diecezjalnego, dla dobra wiecznego i doczesnego Ludu Bożego szlachetnej Archidiecezji Katowickiej” – napisał abp Gądecki.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę