Nasze projekty

8 tys. wejściówek na uwielbienie rozeszło się w 3 tygodnie

8156 - dokładnie tyle biletów wejściowych na wieczór uwielbienia w katowickim Spodku, organizowany przez ekipę Langusty na palmie o. Adama Szustaka OP, zniknęło w zaledwie 3 tygodnie. Wydarzenie pod nazwą "Namaszczeni" odbędzie się 2 października i będzie największym dotychczas spotkaniem modlitewnym zorganizowanym przez ekipę Langusty.

„Myśl, która towarzyszy nam od pierwszego naszego spotkania, by wyjść z murów kościoła, żeby mógł zgromadzić się cały Kościół, pęcznieje w naszych głowach. Pęcznieje też w nas pragnienie spotkań oko w oko, serce w serce, dlatego idziemy o krok dalej i po zupełnie wspaniałych chwilach w Łodzi, Krakowie i Warszawskim Służewie, tym razem spotkamy się w katowickim Spodku, by słuchać Słowa, uwielbić i być jedno w Tym, który jest Obecnością” – napisali organizatorzy w zaproszeniu na wydarzenie. Internetowa sprzedaż wejściówek ruszyła 24 lipca, zaś ostatnie bilety zniknęły z dostępnej puli 11 sierpnia. Sprzedaż, bowiem wynajem tak ogromnego obiektu jak katowicki Spodek sporo kosztuje.

– Bardzo się cieszymy z tak dużego zainteresowania obecnością na tym wydarzeniu i już nie możemy doczekać się tego spotkania – mówią w rozmowie ze Stacją7 przedstawiciele ekipy Langusty na Palmie.

„Namaszczeni” będą kontynuacją podobnych spotkań modlitewnych, które już odbyły się w Krakowie, Łodzi i Warszawie. Głosić będą ojcowie Adam Szustak i Tomasz Nowak, stronę muzyczną jak zawsze poprowadzi zespół owca po raz pierwszy we współpracy z Atom String Quartet. Tym razem również wspólnej modlitwie będzie towarzyszyło udzielanie sakramentu namaszczenia chorych. „Sakramenty to jest najpotężniejsza broń jaką mamy w Kościele! Czasem jednak przez to, że są one w takiej zwyczajnej otoczce, tak się do nich przyzwyczailiśmy, że nie widzimy ich mocy. Tak właśnie jest z sakramentem namaszczenia chorych – jest w nim znacznie większa moc, niż w setkach odbywających się spotkań uzdrowieniowych” – mówił o. Adam w swoim vlogu z 19 lipca.

Reklama
Reklama

Od momentu zakończenia sprzedaży wejściówek na profilu tego wydarzenia na Facebooku nieustannie pojawiają się prośby i pytania o możliwość sprzedaży tych już wykupionych. „Może miałby ktoś odsprzedac 3 bilety. Mój syn bardzo pragnąłby otrzymać sakrament namaszczenia choruje od 18 lat” – spytała pani Beata. I już niedługo odpisała jej osoba, która ma dwa i odstąpi, bo chory bardziej potrzebuje.

„Namaszczeni” w katowickim Spodku będą największym dotychczas zorganizowanym przez ekipę o. Adama spotkaniem uwielbieniowym. Wiosną odbyły się dwa, w Krakowie i Łodzi, dysponując jednorazowo maksymalnie liczbą 1600 miejsc. Wejściówki rozchodziły się w rekordowym czasie dwóch godzin. Tłumy przyszły również na „Światła Miasta” – spotkanie plenerowe na dziedzińcu warszawskiego klasztoru ojców dominikanów na Służewie.

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę