Nasze projekty

Wyrusza piesza pielgrzymka do sanktuarium w Łagiewnikach. Przed pielgrzymami stukilometrowy szlak

To jedyna tego typu ogólnodiecezjalna inicjatywa w dziejach łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

fot. Piesza Diecezjalna Pielgrzymka z Bielska- Białej do Łagiewnik, facebook.com/Archidiecezja Krakowska Biuro Prasowe, flickr.com

Ok. 1,2 tys. osób wyruszyło 30 kwietnia w pieszej pielgrzymce diecezji bielsko-żywieckiej do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.

Diecezjalna pielgrzymka do Łagiewnik rozpoczyna się w kolejną rocznicę kanonizacji świętej siostry Faustyny Kowalskiej. Po raz pierwszy inauguracyjna Msza św. dla pątników sprawowana będzie w Kętach – miejscu urodzenia św. Jana Kantego.

ZOBACZ>>> S. Faustyna miała wizję swojej kanonizacji zanim zmarła. „Ujrzałam się naraz w Rzymie i w kaplicy naszej”

Reklama

Z pielgrzymami do Łagiewnik wyruszy także kilkudziesięciu księży oraz sióstr zakonnych z różnych zgromadzeń. Pójdą diakoni i klerycy z seminarium duchownego. Pątników pożegna i pobłogosławi w kęckim sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel. Diecezja bielsko-żywiecka przeżywa jubileuszowy Rok św. Jana Kantego, który zmarł 550 lat temu.

Kiedy pielgrzymi dotrą do sanktuarium w Łagiewnikach?

Pątnicy przejdą stukilometrowym szlakiem podczas długiego weekendu. Trasa pielgrzymki będzie prowadzić malowniczymi drogami Małopolski. Do sanktuarium w Łagiewnikach dotrą 3 maja, w liturgiczną uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W drodze do kaplicy św. Faustyny i bazyliki odwiedzą łagiewnickie Centrum św. Jana Pawła II.

Hasło tegorocznej wędrówki to „Tulmy się do Matki Miłosierdzia”. Przewodnikiem głównym pielgrzymki jest ks. Marcin Samek, wikary w parafii w Rzykach.

Reklama

Piesza pielgrzymka bielsko-żywiecka to jedyna tego typu diecezjalna inicjatywa w dziejach łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia. W ubiegłych latach wśród pątników, którzy przeszli trasę z Bielska-Białej do Łagiewnik, dominowali młodzi ludzie z Podbeskidzia, ale szły także osoby z innych stron Polski, a nawet z zagranicy.

KAI,pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę