Nasze projekty

10. urodziny Okna Życia

Caritas Archidiecezji Krakowskiej oraz Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej zapraszają na uroczystość z okazji 10. rocznicy otwarcia pierwszego w Polsce Okna Życia.

„Urodziny” odbędą się w najbliższa sobotę, 19 marca, pod Oknem Życia przy ulicy Przybyszewskiego 39 w Krakowie o godzinie 11:30.

W spotkaniu wezmą udział m.in.: metropolita krakowski Stanisław kard. Dziwisz, dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej ks. Bogdan Kordula, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej ks. Jacek Konieczny, dyrektor Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego „Dzieło Pomocy Dzieciom” w Krakowie p. Józefa Katarzyna Mader, Sędzia Waldemar Żurek, rzecznik prasowy ds. Cywilnych Sądu Okręgowego w Krakowie, oraz przedstawiciel Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie p. Katarzyna Padło. Obecna będzie również rodzina, która adoptowała dwoje dzieci pozostawionych w Oknie Życia.

Okno Życia jest miejscem w którym matka może anonimowo zostawić nowonarodzone dziecko, bez narażania go na niebezpieczeństwo. Pierwsze w Polsce Okno Życia powstało 19 marca 2006 r. w Krakowie przy ul. Przybyszewskiego 39. Powodem powstania Okna Życia była seria informacji o martwych noworodkach znalezionych w przypadkowych miejscach. Już w trzy miesiąc po jego otwarciu znaleziono w nim pierwsze niemowlę. W ciągu 10 lat w całym kraju powstało 58 Okien Życia, w których do tej pory znaleziono 90 dzieci.

Reklama
Reklama

Podczas uroczystości wolontariusze Caritas stworzą mapę Okien Życia w Polsce, a wszyscy goście będą mogli skosztować urodzinowego tortu. Będzie też można porozmawiać z zaproszonymi gośćmi.


ks. Piotr Studnicki, z-ca rzecznika Archidiecezji krakowskiej

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę