Dziś rusza Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej. Modli się nią tysiące osób

16 lipca obchodzić będziemy święto Matki Bożej z Góry Karmel. Poprzedza je Wielka Nowenna Szkaplerzna, która startuje już dziś.

Reklama

W dniach 7-15 lipca trwa Nowenna do Matki Bożej z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej. Szkaplerz to dwa płótna, które Matka Boża nakazała nosić Szymonowi Stockowi w nocy z 15 na 16 lipca 1251 roku. Karmelita modlił się wtedy przez wiele godzin i prosił Maryję, żeby uchroniła zakon przed likwidacją. Jego prośba została wysłuchana. Matka Boża objawiając się i przekazując św. Szymonowi szkaplerz dała również obietnice: „To będzie przywilejem dla Ciebie i wszystkich karmelitów – kto w nim umrze, nie zazna ognia wiecznego”.

Szkaplerz – znak opieki Matki Bożej

Szkaplerz stał się znakiem szczególnej opieki Matki Bożej nad Zakonem Karmelitańskim. Dzisiaj pojawia się on nie tylko u karmelitów, ale i w stroju innych zgromadzeń zakonnych. Nosili go także m.in. święty Jan Maria Vianney, święty Jan Bosko, święty Jan Paweł II. Przyjmują go także coraz liczniej świeccy. W Polsce istnieje sto kilkadziesiąt bractw szkaplerznych, głównie przy zakonach karmelitów trzewiczkowych i bosych, ale także przy parafiach – najwięcej jest ich na Śląsku.

Na pamiątkę objawień Szymona Stocka16 lipca obchodzona jest Uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej. W zakonie karmelitańskim ten dzień nazywany jest także „Świętem Szaty”. Jest to szczególny dzień w kalendarzu wszystkich osób, które przyjęły szkaplerz. Bracia karmelici zachęcają do przygotowania się do tego święta poprzez Nowennę do Matki Bożej. Rozpoczyna się ona rokrocznie 7 lipca.

Reklama
Reklama
TREŚĆ NOWENNY SZKAPLERZNEJ >>>

kw/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę