Nasze projekty

Jak odpoczywa się w Biblii

Odpoczynek pojawia się w różnym kontekście na kartach Bliblii. Na jego tle dzieją się ważne sprawy.

Reklama

Ludzie Jezuego zrobili zwiad w okół Jerycha. Zatrzymali się na spoczynek w miejscu nietypowym – domu nierządnicy imieniem Rachab. Domyślamy się, że ruch w jej domu nie powinien wzbudzać podejrzeń, jednak ktoś zdemaskował przybyszów. Gdy po nich przyszli, zdziwiła się niepomiernie pochodzeniem jej gości i wskazała drogę, którędy umknęli. Jednakże wywiadowcy byli w tym czasie na górze, a ona zawarła z nimi układ – wojska Izraela oszczędzą jej życie w czasie podboju Jerycha, tak jak ona oszczędziła ich nie wydając ich w ręce króla.

Jak odpoczywa się w Biblii

Opoczynek pod namiotami! Ale takich namiotów już dzisiaj nie ma: purpura, złoto, szmaragdy, drogie kamienie. Holofernes dźwignął się z pieleszy, by po raz pierwszy spotkać się z Judytą, by już niedługo związać się z nią do końca życia. Dzięki niej, bardzo krótkiego.

Reklama
Reklama

Jak odpoczywa się w Biblii

Rządy Dawida nie były sielnką: pobici Moabici, rozbici Edomici, starci Ammonici. Przychodzi czas wytchnienia. Bóg obiecuje wytchnienie dla Izraela: wraz z nadejściem rządów jego syna, Salomona ma nadejść odpoczynek. Po tych niespokojnych latach, czas pokoju będzie czasem pobudowania Świątyni Jerozolimskiej.

Jak odpoczywa się w Biblii

Reklama
Reklama

Rządy Dawida nie były sielnką: pobici Moabici, rozbici Edomici, starci Ammonici. Przychodzi czas wytchnienia. Bóg obiecuje wytchnienie dla Izraela: wraz z nadejściem rządów jego syna, Salomona, ma nadejść odpoczynek. Po tych niespokojnych latach, czas pokoju będzie czasem pobudowania Świątyni Jerozolimskiej.

Jak odpoczywa się w Biblii

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite