Nasze projekty

Bóg był. Nie było ciebie i mnie

Nie ma fryzjerów. Gdyby było inaczej, to nie spotykalibyśmy długowłosych facetów.

Reklama

Można oczywiście żartować, ale ten temat wymaga poważnego traktowania. Dlatego też dziwią mnie historie ludzi, a takich niemało, którzy brak wiary w Boga tłumaczą za pomocą pytania "gdzie był Bóg?". I w tym miejscu pojawia się cała litania sytuacji i miejsc, w których rzekomo Boga nie było.

 

Gdzie był Bóg w czasie holocaustu? Gdzie był Bóg kiedy w Nowym Jorku waliły się wieże World Trade Center? Gdzie był Bóg kiedy w Smoleńsku spadał samolot z najwyższymi rangą urzędnikami? Gdzie jest Bóg, kiedy na indyjskich ulicach umierają biedacy chorzy na trąd?

Reklama
Reklama

 

Bóg nie jest zły, On nie chce naszego cierpienia. Niestety nie można tego powiedzieć o wszystkich ludziach, którzy źle korzystają z wolnej woli. Ale to nie jest wina Tego, który nam ją dał.

 

Reklama
Reklama

On w Oświęcimiu był tam, gdzie Rotmistrz Pilecki, który relacjonował Zachodowi okrucieństwa, których dopuszczali się Niemcy. W Nowym Jorku tam, gdzie strażacy ryzykujący życie, aby uratować ofiary zamachu. W Smoleńsku stał w tłumie ludzi, którzy ponad wszystkimi podziałami solidaryzowali się i pragnęli oddać hołd zmarłym. W Indiach razem z Matką Teresą i doktor Heleną Pyz klęka przed trędowatymi i umywa im nogi.

 

Obwinianie Boga, o to że "nie zareagował" niczym w zasadzie nie różni się od obwiniania fryzjerów o stylówki fanów Iron Maiden, Slayera czy Nightwisha (jak kto woli). Zamiast tego lepiej skupić się na uzupełnianiu niedoborów dobra w swoim własnym ogródku. Nie tupać nogami na niesprawiedliwość, tylko nakarmić głodnego; nie załamywać rąk nad biedą, tylko ubrać bezdomnego.

Reklama

 

Każdy z nas może być Rotmistrzem Pileckim w swojej rodzinie i doktor Heleną Pyz na swoim osiedlu. Tylko to wymaga stanowczej postawy, a nie jedynie pseudorefleksji.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę