Plan na Wielki Piątek

To jedyny taki dzień w roku. Chrystus oddaje za nas życie na krzyżu. Kościół tego dnia nie sprawuje Mszy świętej. Nasze myśli i serca kierują się ku Liturgii Męki Pańskiej.

Reklama

Tego dnia wiernych obowiązuje post ścisły. Jeśli chcesz, możesz podjąć post o chlebie i wodzie. O tym, dlaczego pościmy i jakie rodzaje postów mamy, przeczytasz w rozmowie Ani Druś z ks. Markiem Lisem.

Dodatkowo możesz też wyeksponować krzyż w swoim domu. Może znajdziesz dla niego miejsce choćby na stole. Każdy, kto przejdzie koło niego, będzie mógł także wzrokiem towarzyszyć Jezusowi w tym czasie. Znajdź także chwilę, by obejrzeć piękne, choć nierzadko szokujące obrazy Męki Pańskiej lub przeczytać o 7 słowach Jezusa z krzyża.

Ten przejmujący dzień to także kulminacja pięknych, przejmujących pieśni pasyjnych. Możesz w swoim domu zrezygnować dziś z dźwięków głośnego radia czy telewizji i zadbać o atmosferę modlitwy właśnie dzięki muzyce. Sprawdzone, wzruszające pieśni pasyjne znajdziesz na naszej playliście na Triduum Paschalne

Reklama
Reklama

Wielki Piątek to także pierwszy dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Nawet jeśli nie dołączysz do tej Nowenny, pomódl się dziś Koronką do Bożego Miłosierdzia. Możesz to zrobić w łączności z sanktuarium w Łagiewnikach.

Możesz także wziąć udział w Drodze Krzyżowej z Papieżem Franciszkiem – transmisja z tego nabożeństwa rozpocznie się o godzinie 21.

Przede wszystkim jednak zachęcamy, byś wieczorem wziął udział w Liturgii Męki Pańskiej. Propozycję transmisji znajdziesz w jednym z naszych artykułów.

Reklama
Reklama

To niepowtarzalny dzień w ciągu roku. Dzień śmierci Jezusa.W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy świętej. Nasze…

Posted by Stacja7.pl on Thursday, April 1, 2021

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę