Nasze projekty
Reklama
Fot. Instytut Prymasowski

„Ojcze, poczekaj”. Polscy artyści dla Prymasa Wyszyńskiego

Dzięki tym utworom muzycznym nauka Prymasa Wyszyńskiego trafia do najgłębszej głębokości serca.

Tak ogólnie to prawie wszyscy wiemy, kim był kardynał Stefan Wyszyński. Jeśli jednak zaczniemy zastanawiać się, jak dobrze znamy jego naukę, co chciał nam przekazać, jakie zostawił nam wskazówki… tu już zaczyna się pewna trudność.

A kardynał Stefan Wyszyński jest świętym idealnym na nasze czasy, to znaczy takim, którego nauka jest nam bardzo bliska, potrzebna i genialna, by się nią dziś inspirować.

Ten tytan pracy i organizacji, a jednocześnie gigant duchowości, może być dla nas źródłem uspokojenia i zapanowania nad życiem i bieżącymi sprawami a także drogowskazem prowadzącym wprost do nieba.

Reklama
Ten tytan pracy i organizacji, a jednocześnie gigant duchowości, może być dla nas źródłem uspokojenia i zapanowania nad życiem i bieżącymi sprawami a także drogowskazem prowadzącym wprost do nieba.

Jak poznać Go bliżej, od czego zacząć, jak przełożyć tę naukę na swoje życie?

Takie pytania towarzyszą nam zapewne, gdy tylko chcemy czegoś dowiedzieć się o Prymasie. W taki też sposób powstał pomysł, by naukę Prymasa Wyszyńskiego przybliżyć w innej niż dotąd formie, to znaczy w formie muzycznej.

Zaprosiliśmy więc polskich artystów, by pomogli nam poprzez wybrane przez siebie fragmenty nauki Prymasa, wejść w to ogromne dziedzictwo. Darek Malejonek, znakomity muzyk i kompozytor, z wielkim entuzjazmem przyjął propozycję opracowania projektu muzycznego, w którym zostanie „wyśpiewana” nauka Prymasa i w ten sposób zaczęliśmy przygotowywać utwory w ramach projektu „Czas to miłość”.

Reklama
Nagrania do projektu „Czas to miłość”

Każdy artysta zaproszony do tego projektu pokazuje nam naukę Prymasa Wyszyńskiego dokładnie tak, jak sam ją czuje i rozumie. Przyznam, że długo już zagłębiam się w naukę Prymasa, znam jego życiorys, często o nim myślę i czytam jego dzieła, ale gdy słucham tych piosenek, napisanych i tak znakomicie wyśpiewanych przez polskich artystów, ta nauka jakoś ożywa we mnie i przejmuje mnie do głębi serca.

Każdy artysta zainspirował się innym tematem i przepięknie go nam przekazał. Z tych piosenek poznamy naukę Prymasa: o przebaczaniu, o należnym każdemu człowiekowi szacunku, o tym, że nigdy nie można się poddawać, a przede wszystkim o tym, że „człowiek to wielki świat woli, myśli, pragnień, dążeń i ambicji” a także, że „każdego człowieka trzeba widzieć całego, aby ani myślą, ani sercem, ani pogardą nie odtrącać go od siebie.”

Prymas Wyszyński niewątpliwie jest postacią, którą każdy Polak powinien znać i to dobrze. Nie ulega żadnej wątpliwości, że historia Polski i życie ludzi wierzących wyglądałyby zupełnie inaczej, gdyby nie Prymas Wyszyński. Podobnie jak z innych wielu cudów, nie zdajemy sobie sprawy także z tego, że Pan Bóg zesłał nam na ziemię kardynała Wyszyńskiego, który zmienił bieg naszego życia a my powinniśmy zachować pamięć o nim i żyć na co dzień jego nauką. Dlatego może warto, by każdy z nas złożył deklarację podobną do tej zaśpiewanej przez Kasię Malejonek: 

Reklama

 

Ojcze, poczekaj

Zanim odejdziesz na wieki

Będziemy nieść Twoje słowa

Ja Ci przyrzekam.

Dziękujmy Bogu za Prymasa Wyszyńskiego i starajmy się poznać jego naukę a następnie przekazywać ją dalej.

W tym numerze:

„Czas to miłość”. Młodzi wykonawcy, muzyka elektroniczna i przesłanie kard. Wyszyńskiego

Natalia Kawalec, finalistka The Voice Kids: Młodzi muszą wzorować się na kard. Wyszyńskim

Marika: Kard. Wyszyński uczy, że przebaczenie jest kluczem, który otwiera naszą celę

Prymas Wyszyński „od siebie” o formacji i zaangażowaniu w Kościół

Bezpłatne materiały o kard. Wyszyńskim [POBIERZ]

Nauka kard. Wyszyńskiego opowiedziana muzyką

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę