Nasze projekty
fot. Instytut Prymasa Wyszyńskiego

Bezpłatne materiały o kard. Wyszyńskim [POBIERZ]

Jak przybliżyć i przekazać młodemu pokoleniu nauczanie kard. Wyszyńskiego? Materiały w postaci gry, utworów muzycznych pomogą w prosty sposób odnaleźć w nauczaniu Prymasa Tysiąclecia tematy bliskie współczesnym pytaniom młodych ludzi.

Reklama

Na stronie można pobrać (w formacie mp3) utwory, które powstały w ramach projektu. Piosenki wykonują znakomici polscy artyści: Darek Malejonek, Kasia Malejonek, Bovska, Marika, Natalia Kawalec i Sebastian Karpiel-Bułecka. Piosenki te stworzyli sami artyści, którzy z właściwą sobie wrażliwością pokazują różne ważne przesłania z nauczania kard. Wyszyńskiego.

Piosenki są dobrym punktem wyjścia do dyskusji. Warto poświęcić im uwagę na spotkaniach formacyjnych czy w czasie katechezy w szkole. Konspekt do takiej katechezy również można pobrać na stronie projektu. Konspekt dotyczy tematu poświęcania czasu dla drugiego człowieka.

Do prowadzenia katechezy przydatna może okazać się prezentacja, którą również można pobrać na stronie.

Reklama

Na koniec lekcji, ale i nie tylko, można wykorzystać karty do gry, stworzonej na wzór popularnej rozgrywki Taboo. Hasła w tej grze odnoszą się do ABC Społecznej Krucjaty Miłości – wskazówek kard. Wyszyńskiego, które w konkrecie pokazują, jak wykorzystać dany nam czas na miłość wobec drugiego człowieka.

To samo ABC było podstawą do stworzenia rachunku sumienia, który również pobrać można na stronie projektu. Rachunku sumienia można użyć w czasie modlitwy indywidualnej i wspólnotowej.

Wśród plików są też inne materiały do wykorzystania w czasie różnych wydarzeń parafialnych. To m.in. scenariusz adoracji, który z powodzeniem sprawdzi się na wspólnej modlitwie grup młodzieżowych, zwłaszcza w grupie osób przygotowujących się do bierzmowania.

Reklama

Inną propozycją są rozważania różańcowe do tajemnic radosnych. Rozważania również odnoszą się do nauczania kard. Wyszyńskiego, którego elementy odnajdziemy w utworach, powstałych w ramach projektu “Czas to miłość”.

Na stronie zamieszczono również plakaty, które można umieszczać na stronach parafialnych, w mediach społecznościowych, ale warto je także wydrukować i pozwolić nauczaniu kard. Wyszyńskiego zaistnieć tam, gdzie tylko będzie możliwość. Mogą to być gabloty parafialne, salki, klasy szkolne, ośrodki rekolekcyjne, a nawet drzwi własnego pokoju. Pełne motywacji cytaty z nauczania Prymasa będą inspiracją do głębszego poznawania jego postaci i przesłania.

Ponadto na stronie udostępniono obszerny plik PDF z cytatami kard. Wyszyńskiego do wykorzystania we własnym zakresie. Z bazy można korzystać przy tworzeniu własnych materiałów o Prymasie Tysiąclecia. Można również wydrukować cytaty, pociąć i wystawić do losowania przy wyjściu z kościoła, w salce parafialnej, klasie. Być może będzie to okazja do stworzenia własnego słoika z cytatami kardynała Wyszyńskiego – codzienne sięganie po jeden cytat będzie świetnym elementem przygotowania do jego beatyfikacji.

Reklama

Wszystkie materiały udostępnione są bezpłatnie. Są one częścią projektu “Czas to miłość”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Fot. Instytut Prymasowski Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę