Nasze projekty
Fot. Andrzej Rusinowski/Unsplash

Nasze piękne polskie wakacje

Polacy wyruszyli na polskie wakacje. Mamy szansę zobaczyć to, czego w zwykłych, normalnych warunkach pewnie byśmy nigdy nie zobaczyli.

Reklama

Św. Mikołaj z wilkiem, źródełka św. Otylii, Barbary, Jakuba, Eliasza, pustelnie Brata Alberta, Jana z Dulki, Świerada, czy Ogród Biblijny – piękna nasza Polska cała, piękna i nieznana.

Epidemia „zmusiła nas” do pozostania w Polsce i ciężko chyba powiedzieć, że jakoś nie jesteśmy z tych wakacji zadowoleni. Jest wszak okazja, by tym razem rezygnując z chorwackich, czy greckich plaż poszukać tego, co jest piękne i ciekawe tu blisko, obok nas a dotąd nie zdawaliśmy sobie z tego sprawy. Kto wie, czy po takich wakacjach, kiedy nawet już znów będzie można zwiedzać świat, zdecydujemy się jednak zostać tu, znów, i przemierzyć Polskę, śladami świętych, śladami wydarzeń historycznych, śladami naszych przodków, czy też ścieżkami kolejowymi, rowerowymi, kajakowymi, śladami rzek, jezior, źródełek czy przepięknych budowli, zamków oraz sanktuariów. Wyjątkowo w tym roku sprawdziło się powiedzenie cudze chwalicie, swego nie znacie.

Reklama

Przedstawiamy więc niektóre ciekawe, piękne i inspirujące miejsca w Polsce. Takie wakacje nie tylko sprzyjają poznawaniu miejsc w których żyjemy ale także wspierają podróż w głąb swoich myśli, swojej duszy. A może takie wakacje w pustelni to coś o czym część z nas naprawdę marzyła, może w mniszej celi z dala od biegu i zgiełku? W pędzie codziennego życia czasem człowiek marzy o ciszy, spokoju, chwili samotności, chwili dla siebie, dla Pana Boga. Rozdygotane nasze zmysły czasem potrzebują ukojenia. Takie miejsca pozwalają je znaleźć bardziej niż najbardziej znane kurorty turystyczne na świecie.

Dziś w internecie wszędzie można napotkać komentarze Polaków: nie wiedziałem, że u nas jest tak pięknie: malownicze szlaki, urocze plaże, niezliczone leśne ścieżki i strumyki. Dla starszych to powrót do dzieciństwa, podróż sentymentalna, dla młodszych nowe odkrycia i przygoda.

Podziwiając piękno Polski i wszystkiego, co nas otacza, warto uświadomić sobie, że każdy czas, każda niespodziewana sytuacja jest dla nas szansą. Szansą na odkrycie czegoś nowego w nas i obok nas. Na zbudowanie w sobie czegoś dobrego, poszukanie odpowiedzi dlaczego właśnie nam się coś przytrafia, dlaczego nasze życie tak wygląda. Wakacje w czasach zarazy mogą być podróżą wgłąb siebie, której pewnie nigdy nie odbylibyśmy idąc utorowanym szlakiem słonecznych plaż w południowych krajach. Ważne, byśmy rzeczywiście poszukali tych miejsc, tych enklaw, sprzyjających naszym rozmyślaniom, modlitwie i ukojeniu serca.

Reklama

Zapraszam w podróż po najpiękniejszych, nieznanych miejscach Polski i życzę nam wszystkim wspaniałych odkryć i niezapomnianych wakacji.

Reklama

W tym numerze:

Sacroklimaty. Odkryj niezwykłe miejsca w Polsce!

Zagraniczni święci, których spotkasz w Polsce

Odpocznij, a Twoje relacje na tym zyskają

Aby się nie „zużyć”, musisz odpoczywać

Rozmowy z Janem Pawłem II. Wakacje

Święty na wakacje. Wybierz swojego

Urlop w domu z dziećmi? To może się udać

Nie masz pomysłów na wakacje? Zakony spieszą z propozycjami

5 rzeczy, których uczy urlop

 

 

 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę