Nasze projekty
Reklama

Aby się nie „zużyć”, musisz odpoczywać

Bóg troszczy się o wszystko, nawet o Twój odpoczynek.

Reklama

A gdy Bóg ukończył w dniu szóstym swe dzieło, nad którym pracował, odpoczął dnia siódmego po całym swym trudzie, jaki podjął. Wtedy Bóg pobłogosławił ów siódmy dzień i uczynił go świętym […].

Rdz 2, 2-3

POMYŚL: Nikt nie jest maszyną, żeby pracować przez cały czas. Nawet maszyna po pewnym czasie się zużywa. Bóg troszczy się o wszystko, nawet o Twój odpoczynek. Aby się nie „zużyć”, musisz więc odpoczywać. Po to jest niedziela. Nawet źródłosłów tego słowa wskazuje na przeznaczenie siódmego dnia: nie działać. Ten dzień jest święty, wyjątkowy. Oderwij się od swoich zajęć, odpocznij od pracy, nauki. Najlepiej jest odpoczywać z Bogiem i w Bogu. Bóg uczynił ten dzień właśnie dla Ciebie, abyś oderwał się od szarości i codzienności życia, abyś mógł odpocząć, świętować, abyś mógł nabrać sił duchowych i fizycznych na kolejny tydzień Twojego życia.

ks. Marcin Karłowski

MÓDL SIĘ: Dziękuję Ci, Panie, za święty czas odpoczynku. Za chwile, w których bez presji czasu możemy się wspólnie spotkać, porozmawiać, słuchać siebie nawzajem na modlitwie, Mszy świętej. Pokaż mi, jak najlepiej wykorzystać Twój dzień.

DZIAŁAJ: W jaki sposób odpoczywam, czy potrafię odpoczywać z Bogiem? Jak spędzam niedzielę? Czy znajduję czas na niedzielną Mszę świętą, czas dla rodziny?


Fragment pochodzi z modlitewnika “Weź i się módl” – duchowego przewodnika, z którym każdego dnia łatwiej jest modlić się i koncentrować na Słowie Bożym.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę