Nasze projekty

Jesteś wyjątkowy, nie daj się!

Zastanów się, kim jesteś, aby żaden gnębiciel nie mógł zachwiać twoim poczuciem własnej wartości.

Reklama

Jesteś otoczony miłością i nie masz pojęcia, co Bóg dla ciebie przygotował. O twojej wartości nie decyduje nic, co ma związek z wyglądem. Ważne jest to, co nosisz w sercu i duszy.

1

Nie pozwól, by krzywdy i trudności wpłynęły na ciebie tak, że zboczysz z drogi. Bądź wierny.

Reklama

2

Pan ma plan na każde życie. Nasza egzystencja ma sens i cel, ponieważ gdy wierzymy, Jego ręka kieruje wszystkim. Bóg wziął moje życie – to, którym inni mogliby pogardzać, uważając je za pozbawione znaczenia – dał mi cel i objawił swoje plany.

3

Reklama

Jakość naszego życia w ogromnym stopniu zależy od decyzji, które podejmujemy w odpowiedzi na swoje emocje.

4

Nie pozwalam, aby ktokolwiek psuł mi nastrój. Biorę odpowiedzialność za własne szczęście.

Reklama

5

Wszyscy zostaliśmy stworzeni po to, by być narzędziami miłości Boga, więc nie mam wątpliwości, iż jedno z założeń Jego planu jest takie, abyśmy pokazywali innym, że są cenni i wartościowi.

6

Tak łatwo jest powiedzieć ludziom, że są kochani, a zawsze zdumiewa mnie, jak wielkie robi to na nich wrażenie. Gdy wygłaszałem referaty w szkołach, zdarzało się, że prześladowcy wybuchali płaczem i składali mi podziękowania, kiedy powiedziałem, że Bóg darzy ich miłością. Wiele razy słyszałem od nastolatków, że nikt nigdy nie dał im do zrozumienia, że ich kocha.

7

nie-daj-sie-gnebic-3D_365x600Wszystkie cytaty pochodzą z książki „Nie daj się gnębić” Nicka Vujicica

Bez rąk, bez nóg, bez możliwości obrony – jako nastolatek Nick Vujicic był często na celowniku szkolnych i podwórkowych dręczycieli. Dlatego doskonale rozumie, jak to jest być ośmieszanym i poniżanym. Zna paraliżujące uczucie strachu, że to się nigdy nie skończy, wie, co to koszmary nocne i ból brzucha.

Nick nauczył się jednak, że nie musi grać według reguł narzuconych przez jego prześladowców. Ty także nie musisz biernie akceptować roli ofiary. W tej książce Nick pokaże ci, jak zbudować skuteczny system obrony przed przemocą rówieśniczą.

Stacja7.pl objęła publikację patronatem medialnym.

>>> Kup teraz <<<

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę