Unsplash/Andrea Piacquadio

Miłość.pl – randki przez internet

Czasy, w których poznawanie się ludzi przez Internet wywoływało zdziwienie, bezpowrotnie minęły. Już trzy lata temu, z usług serwisów randkowych korzystało 294 miliony osób na całym świecie. Choć nie wszyscy znajdują na tego typu portalach miłość życia, dla wielu stają się one szansą na nawiązanie nowych, inspirujących znajomości. Czy warto? Przyjrzyjmy się rynkowi portali randkowych w Polsce.

Reklama
  • Czy można znaleźć miłość przez internet?
  • Czy katolik może poznać w Sieci kogoś wartościowego?
  • Gdzie można szukać miłości w internecie?
  • Jak portale internetowe pomagają odnaleźć drugą połówkę?

Ludzie tacy jak Ty…

plus kilkoro psychopatów i napalonych wariatów.

Przeciwnicy korzystania z portali randkowych, najczęściej obawiają się spotkania na swojej internetowej (początkowo) ścieżce niebezpiecznych oszustów. W końcu nigdy nie wiadomo, kto znajduje się po drugiej stronie, a to właśnie nasze bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dyskwalifikujące mogą okazać się także wcześniejsze doświadczenia, opowieści zranionych koleżanek czy przeczytane w sieci historie. Warto jednak spojrzeć na portale randkowe nieco bardziej przychylnym okiem i spróbować dostrzec ich zalety. Jeśli uważamy samych siebie za niegroźnych dla społeczeństwa osobników i rozważamy utworzenie konta na portalu, czemu nie potraktujemy wszystkich użytkowników w ten sam sposób? Po kilku pierwszych wiadomościach będziemy w stanie zrobić pierwszą selekcję i rozeznać się, z jakim typem osobowości warto rozmawiać, a komu należy dać „swipe’a” w lewo.

Nie oceniaj książki po okładce

Wielokrotne powtarzanie tego stwierdzenia stało się swego rodzaju mantrą dla wszystkich, którym z portalami nie po drodze. Ale czy słusznie? Spotykając interesującego chłopaka lub przepiękną dziewczynę na ulicy, nie mamy pojęcia, czy pali papierosy, często imprezuje i czy myśli w przyszłości o założeniu rodziny. To czynniki, które dla wielu z nas mogą być kluczowe przy wyborze potencjalnego partnera. Poznając kogoś poprzez Internet jest nam łatwiej. Dzięki formularzom i krótkim opisom, wiemy o podstawowych cechach charakteru danej osoby, a po kilku pierwszych wiadomościach jesteśmy w stanie wyczuć, czy dobrze nam się rozmawia. Oczywiście, część z tych informacji może być nieprawdziwa i istnieje promil szans, że trafiliśmy na patologicznego kłamcę. Nikt chyba nie ma jednak takiego pecha, by spotykać wyłącznie takich. A aspekt wizualny? Spójrzmy prawdzie w oczy i odpowiedzmy sobie na pytanie, czy poznając ludzi w sposób tradycyjny nie zwracamy uwagi na ich fizyczną atrakcyjność? W tej materii, portale randkowe niczym nie różnią się od poznania kogoś na uczelni, w pracy czy imprezie. Mimo swojej niekoniecznie pozytywnej renomy.

Reklama
Reklama

Nie tylko Tinder

Jeszcze trzy lata temu, najpopularniejszym portalem randkowym w Polsce był Badoo. W grudniu 2018 r., z usług aplikacji skorzystało aż 268 tys. osób, co sprawiło że uplasowała się ona na pierwszym miejscu. Zaszczytne, drugie miejsce zajął popularny wśród młodszych użytkowników Tinder. Obydwie aplikacje działają w podobny sposób – korzystanie z podstawowych funkcji jest bezpłatne, a użytkownicy mają możliwość wykupienia dodatkowych opcji premium. W ubiegłym roku, największą popularnością na rynku serwisów randkowych cieszył się portal Sympatia.pl, z którego w 2020 r. skorzystało 1 293 917 użytkowników. Polacy chętnie odwiedzają także strony takie jak edarling.pl czy flirt.com. Twórcy aplikacji starają się zapewnić użytkownikom jak najlepsze dopasowanie do oczekiwań, dlatego każdego roku pojawiają się coraz to nowsze i ciekawsze aplikacje. Na Wasze smartphony możecie pobrać już aplikacje przeznaczone wyłącznie dla wegetarian i wegan, seniorów, a także katolików poszukujących osób z katolickimi wartościami. Takie podzielenie ludzi pod kątem zainteresowań i stylu życia może okazać się strzałem w dziesiątkę, a jednocześnie pozbawić nas możliwości poznania kogoś o odmiennych poglądach, a ponoć przeciwieństwa się przyciągają.

Ten wielki dzień

Poradników na temat tego, jak przygotować się do pierwszej randki z osobą poznaną przez Internet jest wiele. Oprócz oczywistych aspektów, takich jak spotkanie się w miejscu publicznym czy o przyzwoitej porze, warto pamiętać o pozytywnym nastawieniu i uśmiechu. Być może osoba, z którą już za chwilę siedzieć będziecie na kawie w przytulnej kawiarence okaże się Waszym życiowym partnerem? Warto zadbać o dobre pierwsze wrażenie! A jeśli nie będziecie chcieli chwalić się innym co do początków Waszej znajomości, zawsze możecie powiedzieć że poznaliście się… w bibliotece.

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę