fot. katosignle/Instagram.com

Katosingle. Oni już znaleźli swoją walentynkę!

Katosingle to instagramowy profil, który dziś zrzesza aż 10 tys. singli, którzy poszukują miłości! Założycielką konta jest 25-letnia Weronika, która opowiedziała nam, jak na profilu można znaleźć swoją drugą połówkę. Myślicie, że to nierealne? A jednak! Wiele spośród katosingli miało to szczęście i dziś są w szczęśliwych związkach, a nawet małżeństwach!

Reklama

Katosingle to tak właściwie instagramowy profil, który dziś zrzesza aż 10 tys. singli, którzy poszukują miłości! Założycielką konta jest 25-letnia Weronika, która opowiedziała nam, jak na profilu można znaleźć swoją drugą połówkę. Myślicie, że to nierealne? A jednak! Wiele spośród katosingli miało to szczęście i dziś są w szczęśliwych związkach.

„To bardzo wymodlony pomysł”

Wszystko zaczęło się w marcu 2020 r., kiedy zaczęła się pandemia, a jednocześnie nastąpił lockdown. Wszyscy zostali zamknięci w domach, a w głowie przyszłych katosingli powstało pytanie: co zrobić, aby nie tracić relacji międzyludzkich i szans, by poznać miłość? Zaczął im doskwierać smutek i samotność, a wtedy do akcji wkroczyła Weronika, która zapoczątkowała akcję-zabawę. To była ankieta, która dopasowywała singli pod względem wieku, itp. Następnie mężczyznom z danego przedziału wiekowego były przekazywane namiary do dziewczyn. W efekcie tej zabawy powstała jedna para!

Od samego początku swojej relacji opowiadali mi o wszystkim, co się u nich dzieje, jak do siebie wydzwaniali, jak do siebie wydzwaniali, ponieważ mieszkali w dużej odległości od siebie. Julia na Śląsku, a Paweł w Anglii. Kiedy skończyły się obostrzenia, on mógł wrócić do Polski i spotkać się z nią po raz pierwszy. Towarzyszyłam im w tym czasie, bowiem zadzwonili do mnie przez kamerkę. To było dla mnie takim bodźcem, aby założyć coś więcej dla wszystkich tych, którzy poszukują, żeby łatwiej im było się odnaleźć. To bardzo wymodlony pomysł – tłumaczy Weronika, założycielka profilu.

Reklama
Reklama

Tak powstało konto „katosingle” i w efekcie bardzo szybko zaczęli tam dołączać inni, którzy poszukiwali miłości, drugiej osoby, przy której mogliby być sobą.  

Czym więcej katosingli na grupie, ty mniej katosingli w życiu

Pierwszym krokiem, by dołączyć do społeczności katosingli jest zaobserwowanie profilu. Następnie, kiedy jest się już dodanym, widzi się profile i posty innych użytkowników. W tych postach zazwyczaj jest kilka zdjęć, krótki opis, dodatkowe informacje takie jak: wiek, miejsce zamieszkania, itp. Single piszą o tym, czym się interesują, jakie mają marzenia, hobby, a wszystko podpisane jest kontem na Instagramie osoby, która o sobie pisze, dzięki czemu zainteresowani bądź zainteresowane mogą skomentować, polubić, albo po prostu – napisać wiadomość prywatną. 

Jakie jest prawdopodobieństwo, że znajdę na katosinglach drugą połówkę? Tutaj w grę wchodzi Boża matematyka. Czasami jest tak, że mogłyby być dwie osoby i akurat one byłyby dla siebie doskonałe, aby stworzyć razem relację. Nigdy nie wiadomo od czego to zależy, jednak wiem, że czym więcej ludzi dodaje swoje konta na katosingle, tym statystycznie rzecz biorąc szanse są większe. Jestem szczęśliwa, że jest nas coraz więcej. I mam nadzieję, że czym więcej katosingli na grupie, ty mniej katosingli w życiu. Ale to tak naprawdę nigdy nie wiemy jak to się potoczy i kogo spotka tam miłość – mówi Weronika.

Reklama
Reklama

„Gorąco się za siebie modlimy”

Spośród wielu katosingli, którzy spróbowali swoich sił na profilu wielu jest tych, którym udało się znaleźć swoją miłość. Mimo, że profil jest stosunkowo świeży, ma naprawdę dużą skuteczność. Jak tłumaczy Weronika – nie da się w tym momencie określić dokładnej liczby par, które zawiązały się dzięki katosinglom, a ile powstało, a następnie nie przetrwało próby.

Mam nadzieję, że kiedyś po śmierci się dowiem, ilu parom udało się znaleźć dzięki katosinglom. Ale rzeczywiście, to wszystko bardzo dynamicznie się dzieje, kiedy osoby wchodzą w związek, wyznają te same wartości i wiedzą, czego chcą. Sama jestem w szoku i otaczam ich modlitwą. Mam nadzieję, że są świadomi, czego się podejmują. To dla nas prawdziwa radość i wszyscy gorącą się za siebie modlimy.  

„Nic do stracenia”

Nie macie nic do stracenia. Wierzcie tak, jakby wszystko zależało od Boga, a działajcie tak, jakby wszystko zależało od was. W waszych rękach jest to, aby spróbować. Próbowanie, wychodzenie do ludzi daje satysfakcję! W każdej chwili możecie się wycofać – tu nie ma żadnych zobowiązań, umów. Można zaobserwować, sprawdzić i spróbować. Życzę wam dużo odwagi, ponieważ wasze starania naprawdę mogą przynieść miłość życia, a zaobserwowanie nic nie kosztuje! – puentuje Weronika, która zachęca, by spróbować swoich sił, jeśli czujesz się samotny, spragniony miłości.

Reklama

Dziś, z okazji walentynek, katosingle spotkają się na Mszy świętej organizowanej przy pomocy wspólnoty „Przymierze serc”, w intencji wszystkich poszukujących męża/żony. Msza odbędzie się w kościele św. Anny w Warszawie, dziś – 14 lutego o godz. 19:30.

Im się udało, spróbuj i ty!

Poznaj historie tych, którym dzięki katosinglom, udało się stworzyć piękne relacje. Niech ich świadectwa zainspirują cię, że prawdziwą miłość można znaleźć – nawet w internecie! Oto one:

Gdy pisałam post na kato_single, miałam za sobą nowennę pompejańską o dobrego męża. Rozglądałam się, ale nie miałam parcia, aby być z kimś za wszelką cenę. Zaufałam, że Maryja się tym zajmie, bo wie co dla mnie jest najlepsze. To był mój drugi post, który dodałam za namową kolegi.. Pewnego dnia odezwał się do mnie Andrzej i tak już zostało, że odzywa się każdego dnia. Jeździmy razem na rekolekcje, modlimy się wspólnie. Nasza relacja opiera się na Bogu, u Którego wstawia się nasza Mamusia. Poznaliśmy się w maju, a w październiku Andrzej mi się oświadczył w kościele pw. św. Józefa. Dostaliśmy błogosławieństwo dla narzeczonych od księdza, który o wszystkim, jak się potem okazało, był poinformowany i czekał na moje „tak” – napisała jedna ze szczęśliwych przyszłych „katożon”. :)

Wszystko zaczęło się od postu ,,Weselmy się”. Nie będziemy owijać w bawełnę, byliśmy na tyle bezczelni, że chcieliśmy się po prostu wkręcić do kogoś na wesele (darmowa zabawa i jedzenie skusi każdego…). No i nasze pierwotne plany legły w gruzach… trafiliśmy na siebie, a efekt był taki, że zaprosiliśmy siebie nawzajem.
Gdy spotkaliśmy się po raz pierwszy, od samego początku byliśmy sobą oczarowani. Zanim się poznaliśmy Patryk myślał, że Biała Podlaska leży na Podlasiu. Początkowo funkcjonowaliśmy na całą Polskę – Podlaskie, Lubelskie, Mazowieckie i Małopolskie (różne miasta zamieszkania i studiowania). (…) Pierwsze tygodnie związku opierały się na co weekendowych weselach – w sumie wyszły z tego 4 wesela, 1 chrzest i niestety 1 pogrzeb. Wesela się skończyły, a nasz związek kwitnie z dnia na dzień – piszą Dominika i Patryk.

Od dłuższego czasu miałem zastój w życiu. Czułem w sercu, że powinienem wyruszyć w drogę, jak Jonasz do Niniwy. 10 listopada, po kolejnym niepowodzeniu w relacji z kobietą, miałem wyrzuty i pretensje do Pana Boga (wręcz kłóciłem się z Nim), że lata płyną i nic się nie zmienia w tej kwestii. I wtedy pomyślałem, że warto spróbować swoich sił na Kato Single – pisał Marek, który dzięki katosinglom poznał Agę, która dziś jest jego żoną!

Poznaliśmy się dzięki kato_ singlom i jesteśmy wdzięczni Bogu każdego dnia że trafiliśmy na siebie. Między nami jest 8 lat różnicy , ale wiek to tylko liczby . Od pierwszego dnia naszej rozmowy, kiedy Łukasz napisał pierwszy – od razu złapaliśmy wspólny język, a z czasem zaiskrzyło między nami. Czujemy się, jakbyśmy znali się od zawsze i nie wyobrażamy sobie już bez siebie niczego. W najbliższym czasie planujemy przed Panem Bogiem złożyć przysięgę małżeńską i powiększyć rodzinę. Dzięki naszej miłości każdego dnia wzrastamy w wierze, a wspólna modlitwa jest dla nas czymś najważniejszym. Życzymy wszystkim osobom aby otwierali się na nowe znajomości i znaleźli swoją drugą połówkę, a Pan Bóg na pewno będzie czuwał nad Wami każdego dnia – napisali Ola i Łukasz.

To tylko cztery świadectwa z wielu. Następne może być twoim! Dołącz do katosingli i rozpocznij poszukiwania drugiej połówki!

Zdjęcia par opublikowane za zgodą założycielki Katosingli.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę