fot. Materiały Stacji7

SACROLABORKI: Różaniec. Odcinek 3: Sposób na nudę

Do tej pory mówiliśmy tylko o pozytywnych aspektach różańca, jednak łączą się z nim trudności odmawiania długiej modlitwy i braku skupienia. Co z tym zrobić?

Reklama

Po pierwsze: nic się z tym nie da zrobić. Długość i brak skupienia są częścią różańca, częścią każdej modlitwy. To trochę tak, jak w miłości – nie można kogoś kochać i się nim nie znudzić. Jak kogoś poznajemy dogłębnie, to muszą być momenty, w których wspólnie się nudzimy.

Są okresy podczas odmawiania, kiedy jest trudniej, jest nudno, pojawia się rozproszenie, ale można to wykorzystać. Każda myśl, która mnie rozprasza, to wiedza o mnie, o tym co mnie zajmuje, co jest dla mnie ważne. Trzeba to po prostu włączyć w różaniec. Powierzyć Panu Bogu.

Reklama
Reklama

Trudnością jest to, że chcielibyśmy odmówić różaniec perfekcyjnie, a to niemożliwe. To modlitwa antyperfekcjonistyczna. Różaniec jest o życiu, a nasze życie jest niedoskonałe. Jesteśmy pielgrzymami z daleka od Pana i częścią różańca będą te trudności.

Trzeba wziąć różaniec i prosi Pana Boga, żeby nasze niedoskonałości zabierał, ale musimy wiedzieć, że one nigdy nie znikną. Dlatego różaniec zawsze będzie modlitwą pielgrzyma.


Tajemnice bolesne

Reklama
Reklama

Tajemnice chwalebne


Tajemnice światła


Tajemnice radosne

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę