Nasze projekty

Małżeństwo i rodzina – za i przeciw. Rusza II etap badania w ramach projektu prorodzinnego

"Małżeństwo i rodzina. Analiza SWOT dla wahających się" to inicjatywa Stacji7, jakiej jeszcze nie było! Chcemy ją tworzyć razem z Wami, by pokazać wszystkie blaski i cienie życia w małżeństwie i rodzinie. Właśnie ruszył II etap badania w ramach projektu prorodzinnego.

Reklama

Wypełnij ankietę i podziel się z nami swoją szczerą opinią

Uważasz, że małżeństwo jest zbędne a założenie rodziny uporczywe i zbyt angażujące? A może wręcz przeciwnie – nie wyobrażasz sobie życia w związku nie będąc w końcu żoną lub mężem, a gromadka uroczych dzieci jest spełnieniem Twoich marzeń? A może żyjesz w szczęśliwym małżeństwie i chcesz o tym opowiedzieć innym? Podziel się z nami swoją opinią o małżeństwie i rodzinie, wypełniając naszą ankietę (>>>TUTAJ) dostępną na naszej stronie internetowej projektrodzina.stacja7.pl.

Z tą prośbą zwracamy się szczególnie do młodych, którzy właśnie wkroczyli w dorosłość, stawiają sobie pytanie o długoterminowy plan na życie i rozważają podjęcie najważniejszych decyzji, w tym tej kluczowej – o budowaniu rodziny. Zapraszamy, by w ankiecie szczerze wyrazić swoje obawy obiekcje i wątpliwości, oraz podzielić się dobrymi doświadczeniami i argumentami przemawiającymi za nieodkładaniem decyzji o małżeństwie. 

Na podstawie ankiety i Waszych odpowiedzi przygotujemy analizę SWOT dla osób, które wahają się przed podjęciem decyzji o wstąpieniu w związek małżeński czy założeniu rodziny. Otwieramy dyskusję, prowadzącą do ukazania sensu i piękna związku małżeńskiego. Pragniemy stworzyć przestrzeń do wymiany poglądów i dostarczyć narzędzi do rzetelnego przeanalizowania argumentów za małżeństwem – zapowiada Aneta Liberacka, redaktor naczelna Stacji7.

Reklama

Małżeński “real life” bez lukru i sztucznego zachwytu

Uzyskany materiał posłuży jako baza do wydania przez Wydawnictwo Stacja7 poradnika w wersji książkowej. Z myślą o tych, których przekonują przykłady, pojawią się w niej dodatkowo historie małżeństw, zaproszonych do projektu. W szczerych rozmowach, bez koloryzowania rzeczywistości, opowiedzą o blaskach i cieniach małżeństwa i rodziny, swoich codziennych trudach, ale i o radościach. Nie zabraknie także wypowiedzi doświadczonych ekspertów, pracujących na co dzień z parami: psychologów, pracowników poradni małżeńskich, duszpasterzy rodzin.

Liczymy, że publikacja ta pomoże rozwiać wątpliwości osób sceptycznych i nie do końca przekonanych do sensu zakładania rodziny oraz stanie się też okazją, by zachwycić ich wizją spełnionego życia w małżeństwie.

Projekt “Małżeństwo i rodzina. Analiza SWOT dla wahających się” jest dofinansowany w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej “Po pierwsze Rodzina” na rok 2021.

Reklama

zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę