Nasze projekty

Najchętniej czytane artykuły Stacji7 w roku 2021

Tradycyjnie już podsumowujemy miniony rok także na naszym portalu. Cieszymy się, że nasi Czytelnicy tak często modlą się tekstami, które u nas znajdują. Chętnie też czytają poruszające historie osób, obok których nie sposób przejść obojętnie.

Przede wszystkim modlitwa

W niekwestionowanej czołówce najczęściej czytanych tekstów na naszym portalu są modlitwy. Od kilku już lat na 1. miejscu jest Modlitwa do św. Michała Archanioła, a za nią Modlitwa św. Ojca Pio o uzdrowienie i Nowenna do św. Józefa

Warto wspomnieć, że 35% wejść na nasz portal stanowią właśnie Modlitwy, po które sięgają Czytelnicy. Pod względem różnych kategorii treści na Stacji7 to zdecydowanie nr 1. 

Historie, które poruszają serca

W drugiej kolejności naszych Czytelników poruszały historie współczesnych nam ludzi. Jedną z nich było wspomnienie o Ani Przybylskiej, aktorki, która zmarła w październiku 2014 roku. W tym artykule przytoczyliśmy jedną z jej wypowiedzi. Pewnie ludzie będą mówili: Przynajmniej się już nie męczy. A wiesz, ja bym chciała się jeszcze pomęczyć, byle tylko żyć… – wyznała Przybylska swojej przyjaciółce niedługo przed śmiercią.

Reklama

Niezwykle mocno zapisał się w naszej pamięci list, który napisała o Wojciechu Wawrzyniaku jego żona. Zginął 15 lutego w tragicznym wypadku narciarskim na zboczu Pilska. „Mieliśmy te same marzenia, takie same plany na najbliższe lata, bo myśleliśmy i odczuwaliśmy świat bardzo podobnie. Wystarczyło czasem jedno spojrzenie – a wiedzieliśmy wszystko. Teraz pozostaje mi powiedzieć: kocham Cię, mój przystojniaku i dziękuję Ci całym sercem za wszystko. Czekaj tam na nas, opiekuj się nami i nigdy nas nie zostawiaj” – napisała Anna Wawrzyniak w liście, który odczytano na pogrzebie jej męża, Wojciecha.

Poruszającą lekcję odwagi i nadziei zostawiła nam natomiast Małgosia Kląskała, 9-letnia dziewczynka, która chorowała na rzadki nowotwór. Jej odejście dotknęło serc tysięcy ludzi, którzy wspierali jej rodziców w zbiórce pieniędzy na leczenie. Kilka tygodni przed swoją śmiercią Małgosia zostawiła list – swoisty testament z przesłaniem, którego adresatem może być każdy człowiek: „Nie płaczcie za mną, tylko cieszcie się życiem, tak jak ja, póki macie czas”.

PRZECZYTAJ: „Nie płaczcie za mną, tylko cieszcie się życiem”. Wzruszający testament 8-letniej Małgosi, która zmarła na raka

Reklama

Święci, wiara, Kościół

Wśród świętych największą popularnością cieszyła się w tym roku św. Rita – najskuteczniejsza patronka w sprawach beznadziejnych. Ta rozmodlona żona awanturnika, i matka równie porywczych dzieci, mistyczka i umiłowana oblubienica Boskiego Oblubieńca od lat ma swoje liturgiczne wspomnienie 22 maja. Nasi Czytelnicy wracają jednak do jej postaci przez cały rok, sięgając nie tylko po jej historię, ale także modlitwy za jej wstawiennictwem.

Spośród artykułów teologiczno-katechetycznych w minionym roku niezwykle poczytny był artykuł zawierający treść Dekalogu czyli 10 przykazań Bożych. Zaraz po nim Czytelnicy chętnie sięgali po duchowe wsparcie prosto z Pisma Świętego czyli 7 cytatów, które podnoszą na duchu.

Wydarzenia, które Was poruszyły

Staramy się także, by na naszym portalu Czytelnicy znajdowali zawsze aktualne informacje z życia Kościoła w Polsce i nie tylko. Nie omijamy także ważnych wydarzeń społecznych. W roku 2021 najchętniej czytanym newsem była historia o tym, jak przed jednym z warszawskich sądów zebrała się na wspólnej modlitwie grupa starszych osób, związana z Radiem Maryja. W pewnym momencie na miejscu pojawiła się młoda aktywistka feministyczna, która chciała zakłócić modlitwę. Po chwili do młodej kobiety podeszła jedna ze staruszek. Uklęknęła przed nią i ucałowała ją w stopy. Powiedziała jej także kilka ważnych słów.

Reklama

ZOBACZ: Aktywistka chciała zakłócić modlitwę. Starsza kobieta ucałowała ją w stopy

Kolejnym najczęściej czytanym, ale także szeroko komentowanym artykułem była informacja o odejściu jednego z dominikanów z grona Kościoła. „Zdajemy sobie sprawę, że po odejściu z Zakonu i Kościoła Stanisława Nowaka może towarzyszyć Wam ból i pustka. Nie chcemy, żeby ktokolwiek z Was został pozostawiony sam sobie z wątpliwościami i uczuciami, które przeżywa w związku z tą sprawą. Jako bracia dominikanie jesteśmy do Waszej dyspozycji” – napisali w oświadczeniu dominikanie z Lublina.

W czołówce newsów znalazł się także artykuł o Átili Soaresie da Costa Filho. Ten brazylijski artysta oraz badacz na podstawie badań Całunu Turyńskiego oraz przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji opracował portret, w przybliżeniu ukazujący jak mogła wyglądać Maryja.


Kochani Czytelnicy!

Dziękujemy Wam za Wasze zaufanie i ciepły odbiór tego, co robimy. Wasza obecność na portalu to dla nas najlepsza motywacja do tworzenia treści – chcemy to robić jak najlepiej. Cieszymy się, że jesteście z nami i znajdujecie na Stacji7 to, czego najbardziej potrzebujecie!

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę