Nasze projekty

Św. Maksymilian Kolbe patronem… startup-ów?

Prośbę o ustanowienie św. Maksymiliana Kolbego patronem startup-ów i przedsiębiorców chcą wręczyć papieżowi Franciszkowi w czasie Światowych Dni Młodzieży pomysłodawcy inicjatywy StartupNaMaxa.

Reklama

„Święty Maksymilian to przecież najlepszy pośrednik dla przedsiębiorców, którzy chcą modlić się o pieniądze, aby za ich pomocą zmieniać świat na lepsze. Zakonne życie wzbogacił zapałem i pomysłowością, jakie ciężko obecnie znaleźć u jakiegokolwiek biznesmena” – mówi Maciej Gnyszka, pomysłodawca inicjatywy StartupNaMaxa.

Gnyszka pragnie pokazać, że w XXI wieku można prowadzić interesy z zasadami, poszanowaniem ludzkiej godności oraz we wzajemnym zaufaniu, a przy tym udowadnia, że katolicyzm i przedsiębiorczość nie muszą się wykluczać, ale mogą wspólnie tworzyć lepszy świat.

Założyciel Towarzystw Biznesowych w Polsce przypomina, że św. Maksymilian Kolbe był wydawcą, drukarzem i publicystą w jednej osobie, jednocześnie pozostawał świetnym liderem, dzięki czemu skutecznie wciągał swoich braci i świeckich w realizację pomysłów. „Działał nie tylko w Polsce, ale także w Azji, z godną podziwu odwagą i dalekowzrocznością. Nawet w trakcie okupacji nie przestawał być aktywny, tylko wciąż tworzył nowe zajęcia i miejsca pracy dla osób szukających schronienia w podlegającym mu Niepokalanowie. Dopiero drugie aresztowanie przez Niemców zdołało mu przeszkodzić. I jak tu nie prosić o pomoc takiego patrona?” – pyta retorycznie Gnyszka.

Reklama
Reklama

Odpowiedzialni za inicjatywę StartupNaMaxa 26 lutego rozpoczną zbieranie podpisów pod petycją w tej sprawie skierowaną do papieża Franciszka, któremu zostanie ona wręczona podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Elementem nowego dzieła ewangelizacyjnego jest dwanaście comiesięcznych Mszy św. celebrowanych w intencji polskich przedsiębiorców i startup-ów. Druga taka Eucharystia odprawiona została we środę, 17 lutego w katedrze warszawsko-praskiej.


pra / Kraków

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę