Nasze projekty
fot. YouTube/Nauka. To lubię

Jak ochronić dziecko przed sextingiem w sieci? Webinar Tomasza Rożka

"To na pewno nie dotyczy mojego dziecka!" – tak reaguje wielu rodziców, którzy słyszą o sextingu. Część jest jednak w błędzie, ponieważ to zjawisko z roku na rok przybiera na sile.

Reklama

Termin „sexting” powstał z połączenia dwóch słów sex i texting. Początkowo odnosił się jedynie do wysyłania erotycznych wiadomości SMS. Rozwój technologii sprawił, że został rozszerzony o komunikatory, aplikacje i inne internetowe narzędzia.

42% polskich nastolatków w wieku 15-18 lat otrzymało kiedyś od innej osoby intymne materiały, a 13% wysłało swoje nagie zdjęcia lub filmy innym – to wyniki badań NASK.

Część z nas pomyśli: nie ma w tym nic złego, w końcu roznegliżowane fotografie często publikują znane gwiazdy, influencerzy, nagość pojawia się w filmach, teledyskach, reklamach. Granica intymności się zaciera. Młodzi ludzie często idą w ślady swoich idoli. Zapominają jednak o jednym: zdjęcia czy wpisy, które zamieszczają w sieci, nigdy z niego nie zginą, nawet jeśli je wykasują. Wystarczy kilka sekund, żeby ktoś je zapisał i rozpowszechnił.

Reklama

O sextingu, jego przyczynach i konsekwencjach w webinarze w ramach Akademii Cyfrowego Rodzica. Tomasz Rożek, ambasador kampanii „Nie zagub dziecka w sieci” do rozmowy zaprosił Annę Kwaśnik, ekspertkę NASK z zespołu Dyżurnet.pl.

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę