Nasze projekty
Reklama

„Gorzkie Żale za firanką”. Godzina przejmujących słów i dźwięków

Spotkali się, by wyśpiewać prawdę o szalonej miłości Boga do nas wszystkich - przerażonych, uwikłanych w grzechy i strachy, osamotnionych, połamanych na duchu. "Gorzkie Żale za firanką" - to wyjątkowa, aranżacja muzyczna "Gorzkich Żali" wykonana przez przyjaciół "Mostu do Nieba", wspierającego jedyne hospicjum dla dzieci na Litwie.

Gorzkie Żale zostały opracowane na początku XVIII wieku, ale nic a nic nie utraciły z piękna i mocy. Nie przez przypadek nazywa się je zapisem nutowym modlitwy konającego Jezusa i Jego Matki. Dotykają tak czułych miejsc, że aż trudno złapać oddech.

Wokalistka, altowiolistka, kontrabasista, gitarzysta, poeta, dźwiękowiec, oświetleniowiec i dwóch filmowców spotkali się, by wyśpiewać prawdę o szalonej miłości Boga do nas wszystkich – przerażonych, uwikłanych w grzechy i strachy, osamotnionych, połamanych na duchu. Spotkali się na Moście do Nieba – w pokoiku Fundacji Aniołów Miłosierdzia, wspierającej jedyne hospicjum dla dzieci na Litwie, by dotknąć tajemnicy cierpienia. Te spotkania zaowocowały godziną przejmujących słów i dźwięków.

Spróbowaliśmy wyśpiewać Gorzkie Żale za firanką codzienności. Wprawdzie zachowaliśmy zarówno oryginalną linię melodyczną, jak i tradycyjne słowa, ale sama aranżacja i wykonanie mają już bardziej intymny, domowy charakter. Na nowo napisaliśmy też intencję, wplatając w nią okruchy serca i nasze osobiste doświadczenia – tłumaczą twórcy projektu.

Reklama

„Gorzkie Żale za firanką” można będzie posłuchać w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15.00 na kanale YouTube Mostu do Nieba.

mat. prasowe, zś/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę