Nasze projekty

Modlitwa w czasie huraganu

Autorem "modlitwy w czasie huraganu" jest Al Volpe, kapłan parafii Cameron w Luizjanie. Jej tekst dedykował ofiarom huraganu Audrey, który w 1957 spowodował śmierć ponad 400 osób, z czego większość była mieszkańcami Luizjany. Huragany w strefie oceanu atlantyckiego są zjawiskiem coraz częstszym. Niszczący huragan Irma, który od kilku dni doświadcza mieszkańców Karaibów i Florydy, jest najpotężniejszym w historii Atlantyku.

Reklama

Załączamy tłumaczenie modlitwy oraz jej oryginalny tekst.


O Boże, Stworzycielu świata, który przemija, usłysz pokorne wołanie Twoich dzieci. Morze galilejskie usłuchało Twego rozkazu i uspokoiło się – Ty zawsze będziesz Panem lądów i wód.

Żyjemy w cieniu zagrożenia, nad którym nie mamy kontroli. Otchłanie, jak rozdrażniony i pełen złości olbrzym, mogą obudzić się z pozornego uśpienia, uderzając w nasz kraj i siejąc chaos i zniszczenie.

Reklama
Reklama

W czasie huraganów zwracamy się do Ciebie, kochający Ojcze. Ocal nas od tragedii, które wydarzały się w przeszłości, o których pamięć jest wciąż żywa, a rany przez nią zadane wciąż nie są uleczone mimo upływu czasu.

Dziewico Maryjo, Gwiazdo Morza, nasza najukochańsza Matko, prosimy Cię – wstaw się za nami u Twojego Syna, abyśmy zachowani od nieszczęść typowych dla miejsca, w którym mieszkamy i prowadzeni w prawdziwym duchu wdzięczności, doszli śladami Twojego Boskiego Syna do niebieskiego Jeruzalem, gdzie czeka nas wieczność bez burz. Amen

Reklama
Reklama

Tekst oryginalny

O God, Master of this passing world, hear the humble voices of your children. The Sea of Galilee obeyed your order and returned to its former quietude; you are still the Master of land and sea.

We live in the shadow of a danger over which we have no control. The Gulf, like a provoked and angry giant, can awake from its seeming lethargy, overstep its conventional boundaries, invade our land and spread chaos and disaster.

Reklama

During this hurricane season, we turn to You, O loving Father. Spare us from past tragedies whose memories are still so vivid and whose wounds seem to refuse to heal with the passing of time.

O Virgin, Star of the Sea, Our Beloved Mother, we ask you to plead with your Son in our behalf, so that spared from the calamities common to this area and animated with a true spirit of gratitude, we will walk in the footsteps of your Divine Son to reach the heavenly Jerusalem where a storm-less eternity awaits us. Amen.

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite