Fot. Freepik

Słowo, które zmienia życie | Majowe ze Stacją7

Maryja, kobieta z ciała, przyjęła sobie nowe prawo – Jezusa, Boga, który stał się Emmanuelem. Przyjęła w sobie Boga, który miał ciało. Maria nosi w sobie Słowo żywe i skuteczne. Słowo, które zmienia nasze życie.

Reklama

Arko Przymierza, módl się za nami!

Posłuchaj:

Pomyśl:

To wezwanie brzmi bardzo wzniośle. Trochę obco, trochę też poetycko.

W Biblii Arka Przymierza, wykonana z drewna akacjowego, służyła do przechowywania 2 tablic kamiennych – 2 tablic, zawierających 10 słów Bożego Prawa. Co wspólnego ma Maryja, kobieta z Nazaretu, z Arką Przymierza?

Reklama
Reklama

Maryja, kobieta z ciała, przyjęła sobie nowe prawo – Jezusa, Boga, który stał się Emmanuelem. Przyjęła w sobie Boga, który miał ciało. Maryja nie nosi w sobie kamiennych tablic. Maria nosi w sobie Słowo żywe i skuteczne. Słowo, które zmienia nasze życie.

Kiedy myślę o Maryi jako Arce Przymierza, przychodzi obraz Maryi, która idzie do Elżbiety. W szóstym miesiącu ciąży Elżbiety Maryja otrzymuje Słowo – Słowo, które staje się w niej ciałem i idzie do swojej krewnej do Elżbiety jako Arka Przymierza, niosąc w sobie Słowo, Jezusa.

Arka była wnoszona z honorami. Arka była czczona, bo z niej było prawo. Maryja, zwykła kobieta z Nazaretu, idzie sama, przez góry, w trudzie, w pocie, ze zmęczonymi stopami. Wchodzi do Elżbiety i słyszy pozdrowienie: “Skądże mi to, że matka mojego Pana przychodzi do mnie”. Moglibyśmy powiedzieć “Skądże mi to, że Arka mojego Pana przychodzi do mnie?”. Elżbieta doświadcza poruszania się dzieciątka w jej łonie. Jan Chrzciciel jak Dawid, który tańczył przed Arką, tańczy w Elżbiecie z radości, bo spotyka Pana – spotyka Nowe Przymierze, które będzie głosił.

Reklama
Reklama

Maryjo, Arko Przymierza. Co znaczy to wezwanie dla Ciebie? Co to znaczy dla Ciebie, kiedy spotykasz się z drugim człowiekiem i wiesz, że przynosisz siebie? Co wtedy przynosisz, co jest dla ciebie ważne w spotkaniu, kogo przenosisz? Może takie pytanie warto sobie postawić, rozważając to wezwanie.

Módl się:

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę