Maryja – Wieża Dawidowa, która ochrania przed niebezpieczeństwem

Maryja jest wieżą, z której widać, czy zbliża się do nas niebezpieczeństwo. Ona jest tą pierwszą, która nie pozwala, by stała nam się krzywda, chce nas zabezpieczyć, otoczyć murem.

Reklama

Wieża dawidowa w Jerozolimie

Wieża dawidowa była wybudowana, by chronić południowo-wschodnią część Jerozolimy. Wieża to miejsce, gdzie czuwa strażnik, który pilnuje wejścia do miasta, z którego widać, czy zbliża się zagrożenie.

Maryja jest Wieżą Dawidową. Maryja jest wieżą, z której widać, czy zbliża się do nas niebezpieczeństwo. Ona jest tą pierwszą, która nie pozwala, by stała nam się krzywda, chce nas zabezpieczyć, otoczyć murem. Dlatego jak Wieża wznosi się w naszym życiu, by nas chronić.

Maryja nas strzeże!

Kiedy wyobrażam sobie Maryję jako Wieżę Dawidową w moim życiu, to przypominam sobie wszystkie te momenty, kiedy mnie strzegła, kiedy była pierwsza w trudnych, niebezpiecznych sytuacjach, tak jak strażnik czuwający na wieży. Dawała mi znać: uważaj, nie wchodź w to, nie idź tam. To te wszystkie momenty, kiedy jak strażnik na wieży czuwała i czuwa.

Reklama
Reklama

Kiedy myślę o Maryi jako Wieży Dawidowej, to myślę o tej, która jest pierwsza, by na sobie zatrzymać wszelkie niebezpieczeństwo, by nie stała mi się krzywda.

Chronić jak Ona

Co to znaczy dla ciebie, że Maryja jest Wieżą Dawidową? Jak cię chroni, jak cię zabezpiecza? Jak sprawia, że niebezpieczeństwa nie ma do ciebie dostępu?

A to znaczy dla ciebie, że może ty masz być dla kogoś Wieżą Dawidowa? Chronić kogoś, bronić, być zawsze “przed”, by nikomu nie stała się krzywda. Może to jest obraz mam, które chronią swoje dzieci, walczą o miejsce w autobusie, kiedy z wózkiem próbują wbić się do środka. Są jak Wieże Dawidowe.

Reklama
Reklama

Co to znaczy dla ciebie chronić kogoś, zabezpieczać, dawać poczucie bezpieczeństwa?

s. Monika Cecot SAC

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę