Nasze projekty

Majowe ze Stacją7

Dźwięki melodii Litanii loretańskiej - właśnie tak brzmi maj! Na każdy dzień maja przygotowaliśmy dla Was nabożeństwa do odmawiania czy to w domowym zaciszu, czy przy zdobionych kwiatami przydrożnych kapliczkach. Czas na majowe!

Reklama

Pieśni, które pachną bzem

“Po górach, dolinach”, “Chwalcie łąki umajone” czy “Była cicha i piękna jak wiosna” – kto z nas nie zna pieśni wypełnionych po brzegi obecnością Maryi, komu z nas nie przywołują na myśl zapachu bzu i charakterystycznych, pierwszych, ciepłych uderzeń lata? To właśnie dźwięki tych pieśni będą każdego dnia wprowadzać nas w nabożeństwa majowe. Pieśni oraz litanię zaśpiewa Anna Madej w akompaniamencie Tomasza Białowolskiego. Nad realizacją i produkcją pieśni czuwał Szymon Madej. Pełne zieleni, łąk, kwiatów, gór i bezkresnego nieba, ubrane w niezwykle melodyjne frazy, przypominają jak wielką wyobraźnię miał Pan Bóg stwarzając ten świat – mówi Anna Madej, wokalistka zespołu “Play&Pray”, dyrygentka, liderka uwielbienia, autorka piosenek. Mam nadzieję, że maryjna wrażliwość, czułość i prostota, które tak bardzo chcieliśmy uchwycić, udzielą się również Wam, a „majówkowy” spokój skłoni do refleksji nad tym, co naprawdę jest w życiu ważne – mówi.

CZYTAJ: Pierwsze majowe z nowymi wezwaniami Litanii Loretańskiej

O Maryi na 55 sposobów

Maj to także nieustanne poszukiwanie i poznawanie Tej, której imię można opisać na co najmniej 55 sposobów. Aby lepiej zrozumieć sens poszczególnych wezwań litanii, przygotowaliśmy krótkie rozważania, które wprowadzą nas we wspólną modlitwę słowami Litanii loretańskiej wyśpiewanej przez Annę Madej. Maryja, jako najdoskonalsza i najczystsza pokazuje jak prawdziwie i bezinteresownie kochać. Zawsze była dla mnie wzorem delikatności i pokory. Jeszcze głębiej zaczęłam przeżywać jej świadectwo w chwili kiedy sama zostałam mamą – mówi Anna Madej i przekonuje, że nabożeństwa maryjne wprowadzają w jej życie pokój i oddech. Postrzegam je jako swego rodzaju soczewkę, przez której pryzmat wylewa się na nas miłosierdzie Boże – dodaje.

Reklama
Reklama

Czas na majowe!

Majowe ze Stacją7 będą publikowane na portalu przez cały maj, codziennie o godz. 18.00. Niech maj, pomimo pandemii, będzie miesiącem bliskości z Tą, która jest dla nas najlepszą przewodniczką życia, która chce przyjść i ożywiać naszą zmęczoną codzienność. Czas na majowe!

Reklama
Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite