Nasze projekty
fot. Tomasz Wolny/Instagram.com

Tomasz Wolny: Dzięki nim świat staje się piękniejszy

Tomasz Wolny znany jest ze swojej działalności na rzecz osób z niepełnosprawnością intelektualną. Szczególnie bliskie są mu osoby z Zespołem Downa, które nazywa swoją ferajną. "Dzięki nim świat staje się pełniejszy, piękniejszy, a więc lepszy!!!" - napisał na Instagramie.

Reklama

Tomasz Wolny jest ambasadorem Olimpiad Specjalnych – to organizacja której celem jest wspomaganie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez zapewnienie im udziału w treningach i współzawodnictwie sportowym. Prezenter telewizyjny doskonale odnajduje się w ich towarzystwie.

„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć, niech będę dzielny w swym wysiłku” – tak brzmią słowa przysięgi, którą uczestnicy Olimpiad Specjalnych składają przed przystąpieniem do rywalizacji. Tomasz Wolny zwrócił uwagę na ich niezwykłe zaangażowanie i poświęcenie. Ich zaangażowanie, oddanie, poświecenie – profesura! Kocham tych gości! – napisał.

Reklama

Dzięki nim świat staje się piękniejszy

Prezenter telewizyjny zwraca niejednokrotnie uwagę na wykluczenie osób z niepełnosprawnością intelektualną. Osoby z Zespołem Downa wciąż często nie są traktowane jak osoby zdolne do wykonywania zawodów, życia w społeczeństwie. Często nie uwzględniamy ich, nie zwracamy na nich uwagi – to zaś prowadzi do wykluczeń.

Wśród nas są setki osób z niepełnosprawnością intelektualną, z Zespołem Downa. Jeśli będziemy udawać, że ich nie ma, że ich nie widzimy… to oni przecież nie znikną, ale staną się jeszcze bardziej niewidzialni = wykluczeni. A przecież dzięki nim świat staje się pełniejszy, piękniejszy, a więc lepszy!!! – napisał na Instagramie Tomasz Wolny.

Otwórzmy się na ten lepszy świat! Wyłączajmy ich do naszego życia, zapraszajmy do wspólnego działania, zabawy czy sportu… i uczmy się! – zaapelował prezenter.

Reklama

kw/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę