fot. Towfiqu barbhuiya/Unsplash

„Powiedziałem do nich… wyskakujcie z kasy”. Jak spór o migrantów przerodził się w pomoc

"Trafiłem dzisiaj na spór kilku mi znanych osób. Spór dotyczył sytuacji na granicy. Gdy temperatura rozmowy bardzo się podniosła, jeden z dyskutantów skierował do mnie pytanie …a ty ksiądz jak myślisz. (...) Moja odpowiedź była konkretna, bo powiedziałem do nich …wyskakujcie z kasy, zbieram na pomoc dzieciom w Syrii" - napisał na Facebooku ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Reklama

Ks. Kancelarczyk opisał spór znanych mu osób, który dotyczył sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

„Gdy temperatura rozmowy bardzo się podniosła, jeden z dyskutantów skierował do mnie pytanie …a ty ksiądz jak myślisz. Spojrzenia w moją stronę były żądne jakiejś wyroczni, jakbym był alfą i omegą. Moja odpowiedź była konkretna, bo powiedziałem do nich …wyskakujcie z kasy, zbieram na pomoc dzieciom w Syrii” – czytamy na Facebooku Fundacji Małych Stópek.

ZOBACZ TEŻ: By z ciąży uczynić stan błogosławiony – ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek

Reklama
Reklama

Wytłumaczył, że znajoma siostra zakonna prowadzi ochronkę dla ubogich dzieci w Damaszku, gdzie panuje „totalna bieda, na wszystko brakuje”.

Potraktujcie tę kasę jako przepustkę do dalszej rozmowy na temat emigrantów na granicy polsko-białoruskiej. Jeszcze nigdy tak szybko nie uzbierałem prawie tysiąc złotych i o dziwo dalszej kłótni już nie było. Tysiąc złotych to nic. Ostatnio do siostry Julity wysłałem z fundacji 4 tysiące euro. Traktuję te pieniądze jako początek zbiórki. Spierających się w tej kwestii dzisiaj w naszym kraju jest wiele dlatego myślę, że w najbliższym czasie będę mógł się pochwalić pokaźną sumką przekazaną do Syrii„.

Ks. Kancelarczyk zachęcił wszystkich, którym na sercu leży dobro bliźniego, do wsparcia Fundacji Małych Stópek.

Reklama
Reklama

„W tytule wpłaty stosownej do zasobów kieszeni i skali miłości bliźniego proszę wpisać DAROWIZNA MISJA , a do mnie na mój telefon 608752142 sms z info ile poszło, co jest niekonieczne ale wskazane” – napisał.

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę