Prezydent Ukrainy: nie mamy już granicy z Polską, wspólnie jesteśmy po stronie dobra

"Jestem wdzięczny prezydentowi Andrzejowi Dudzie za jego determinację i oddanie dla naszej wspólnej sprawy, jaką jest obrona ludzi (...). Tak naprawdę nie mamy już granicy z Polską, ponieważ wspólnie jesteśmy po stronie dobra" - powiedział w jednym z ostatnich przemówień Wołodymyr Zełenski.

fot. Володимир Зеленський/Facebook.com

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski w jednym z ostatnich przemówień podziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie za jego wsparcie i nieocenioną polską pomoc.

Rozmawiałem z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i z prezydentem Polski Andrzejem Dudą. Nasza komunikacja jest stała, nasze rozmowy odbywają się codziennie. Jestem niezmiernie wdzięczny każdemu z nich. Jestem niezmiernie wdzięczny Andrzejowi za jego determinację i oddanie dla naszej wspólnej sprawy, jaką jest obrona ludzi. Jestem wdzięczy żonie Andrzeja – Agacie. Szczerze uważam ich za przyjaciół – mówił.

Zwrócił również uwagę, że dzięki nienagannej współpracy udało się sprawnie zadbać o Ukraińców uciekających przed wojną.

Reklama
Reklama

Razem udało nam się zapobiec kryzysowi humanitarnemu na granicy. Udało nam się zorganizować sytuację tak, aby tysiące ukraińskich kobiet i dzieci przyjęto godnie. Nikt nie pyta, jakiej są narodowości, jakiej wiary, ile mają pieniędzy. Tak naprawdę nie mamy już granicy z Polską, ponieważ wspólnie jesteśmy po stronie dobra. Nie mamy czasu na granice – podkreślił Zełenski.

Jestem przekonany, że wkrótce będziemy w stanie powiedzieć naszym ludziom: „wracajcie!”. Wracajcie z Polski, Rumunii, Słowacji i wszystkich innych krajów. Wracajcie bo już nie ma zagrożenia – powiedział.

pa, youtube, pap/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę