Nasze projekty

Zełenski: jeśli Ukraina nie przetrwa, padnie, to zginie cała Europa

Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy, wygłosił w piątek przemówienie do tysięcy Gruzinów, którzy zorganizowali wiec poparcia. "Proszę nie milczeć. Wspierajcie Ukrainę. Jeżeli Ukraina nie przetrwa, padnie, to zginie cała Europa" - mówił.

fot. Wołodymyr Zełenski/Facebook

Manifestacją, którą zorganizowano w Tibilisi, zgromadziła tłumy Gruzinów, którzy wymachiwali ukraińskimi flagami. W przemówieniu Zełenski podkreślił, że „dziś wszyscy jesteśmy żołnierzami” i poprosił o minutę ciszy dla ofiar rosyjskiej agresji. Chronimy nasze domy, nasz kraj przed wojną, agresją ze strony Rosji – mówił.

Proszę nie milczeć – zaapelował Zełenski. Wychodźcie na ulice, wspierajcie Ukrainę, wspierajcie naszą wolność, bo jest to zwycięstwo nie tylko nad rosyjskim wojskiem, ale światłości nad ciemnością, dobra nad złem. Proszę nie milczeć. Wspierajcie Ukrainę. Jeżeli Ukraina nie przetrwa, padnie, to zginie cała Europa – mówił prezydent Ukrainy.

Reklama

Na zakończenie przemówienia pokazał gest zwycięstwa. Europo, bądź tak bohaterska jak naród Ukrainy – stwierdził prezydent Ukrainy.

kh, dorzeczy.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę