Kard. Krajewski mianowany specjalnym wysłannikiem papieża w Ukrainie

Kard. Konrad Krajewski modlił się dziś w Lublinie wraz z grupą wolontariuszy Caritas. Jałmużnik papieski, który wczoraj przybył do Polski jest specjalnym wysłannikiem Ojca Świętego Franciszka na Ukrainę. Jego misja zakłada też pobyt na granicy polsko-ukraińskiej.

fot. Jasna Góra Klasztor Ojców Paulinów

Kard. Krajewski specjalnym wysłannikiem niosącym „pomoc potrzebującym”

Jak poinformowała Nuncjatura Apostolska w Polsce, kard. Konrad Krajewski, który wczoraj przybył do Polski, nadchodzące dni spędzi w Ukrainie i na granicy polsko-ukraińskiej, odwiedzając ośrodki dla uchodźców wojennych.

W komunikacie zaznaczono, że kard. Krajewski został mianowany przez papieża specjalnym wysłannikiem niosącym „pomoc potrzebującym”. Jego wizyta, podkreślono, „wyraża w sposób szczególny troskę i bliskość Ojca Świętego Franciszka, który nadal kieruje swój gorący apel o „rzeczywiste zabezpieczenie korytarzy humanitarnych oraz o zagwarantowanie i ułatwienie dostępu pomocy na oblężone tereny, aby zapewnić życiodajną pomoc naszym braciom i siostrom uciskanym przez bomby i strach”.

Kard. Krajewski spotkał się z wolontariuszami Caritas

Dziś w Lublinie kard. Krajewski uczestniczył w nadzwyczajnej konferencji księży dziekanów, która odbyła się w formie online. Przed południem modlił się też z wolontariuszami Caritas przed siedzibą Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Odmówiono modlitwę m.in. za poległych w ostatnim czasie na Ukrainie.

Reklama
Reklama

Następnie, podczas modlitwy Anioł Pański, wraz z pracownikami Kurii Metropolitalnej w Lublinie wysłannik Franciszka modlił się o pokój.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę