Kard. Krajewski wyrusza do Ukrainy. „Chcę zanieść błogosławieństwo Ojca Świętego”

Jałmużnik papieski, kard. Konrad Krajewski wyrusza z Rzymu do Polski, a następnie uda się na Ukrainę, aby przeprowadzić misję wsparcia narodu ukraińskiego i wolontariuszy pomagających uchodźcom – informuje Radio Watykańskie.

fot. CC BY 3.0/wikipedia.org

Wraz z kardynałem Krajewskim wyruszy także kardynał Michael Czerny, pełniący tymczasowo obowiązki prefekta Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Z polskim purpuratem, bliskim współpracownikiem Ojca Świętego rozmawiał tuż przed wyjazdem Salvatore Cernuzio.

RV: Za kilka godzin Ksiądz Kardynał wyjeżdża z misją reprezentowania Papieża na zranionej Ukrainie. Jakie są Twoje odczucia przed wyjazdem?

Kard. Konrad Krajewski: Ojciec Święty posługuje się logiką Ewangelii i jest bliski tym, którzy są chorzy, którzy zostali zabici, którzy zostali wysiedleni ze swojej ziemi. Wkrótce wyjeżdżam i jadę do Polski, bo jestem pewien, że z Polski będę mógł wjechać na Ukrainę. Wtedy zobaczymy, jak daleko uda nam się dotrzeć do tych ludzi i okazać im bliskość Papieża, powiedzieć, że ich miłuje, że się za nich modli, że chce ich wesprzeć. Wyjeżdżam również, aby dostarczyć różańce Ojca Świętego, ponieważ modlitwą możemy przenosić góry, a także zatrzymać wojnę.

Reklama
Reklama

Do kogo głównie będziecie przekazywać pomoc?

Nie wiem… Na Ukrainie panuje stan wojny, więc nie wiem, do kogo będę mógł dotrzeć. Jak widzimy z godziny na godzinę wszystko się zmienia, wszystko się przemieszcza. Na pewno będę się starał spotkać z jak największą liczbą osób, aby zanieść błogosławieństwo Ojca Świętego. Chcę też być blisko wolontariuszy, tych, którzy pomagają uchodźcom na granicy. Już 800 tys. osób przekroczyło granicę Polski.

Czy pojedzie Ksiądz z Polski do Kijowa?

Reklama
Reklama

Kiedy będę na granicy, zobaczymy, jakie są możliwości. Wiemy, że mer Kijowa zwrócił się do wszystkich zakonników z pytaniem, czy mogą przyjechać i być z nimi, aby modlić się i bronić miasta poprzez modlitwę.

Czy Ksiądz Kardynał się boi?

Nie. Jak już powiedziałem, myślę o Ewangelii. Chcę posługiwać się, podobnie jak Papież, logiką Ewangelii.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę