Nasze projekty

Franciszek: to nie operacja wojskowa, to wojna, która sieje śmierć, zniszczenie i nędzę

"Na Ukrainie płyną rzeki krwi i łez. Nie chodzi tylko o operację wojskową, ale o wojnę, która sieje śmierć, zniszczenie i nędzę" - mówił papież Franciszek po zakończeniu modlitwy Anioł Pański.

FOT. BENHUR ARCAYAN/WIKIPEDIA.COM

Na Ukrainie płyną rzeki krwi i łez. Nie chodzi tylko o operację wojskową, ale o wojnę, która sieje śmierć, zniszczenie i nędzę. Ofiar jest coraz więcej, podobnie, jak osób uciekających: głównie matek i dzieci. W tym umęczonym kraju dramatycznie rośnie z godziny na godzinę potrzeba pomocy humanitarnej – apelował Ojciec Święty.

Papież zwrócił się z apelem o zapewnienie korytarzy humanitarnych oraz zagwarantowanie i ułatwienie dostępu z pomocą, „aby przynieść życiodajną pomoc naszym braciom i siostrom gnębionym bombami i strachem”. Przede wszystkim wzywam, by ustały ataki zbrojne i przeważyły negocjacje, aby przeważył też zdrowy rozsądek i aby powrócono do respektowania międzynarodowego prawa – powiedział Ojciec Święty.

Papież dziękuje dziennikarzom

Podziękował też wszystkim, przyjmującym uchodźców, a także dziennikarzom, którzy z narażeniem życia przekazują wiadomości z ogarniętego wojną kraju. Dziękuję bracia i siostry za tę waszą służbę, która pozwala nam być bliskim dramatów tych ludzi i zdać sobie sprawę z okrucieństwa wojny – powiedział Franciszek.

Reklama

Następnie, wraz zebranymi na Placu św. Piotra odmówił modlitwę „Zdrowaś Maryjo” w intencji Ukrainy.

Dwóch papieskich kardynałów pojechało do Ukrainy

Ojciec Święty zapewnił: Stolica Apostolska gotowa jest zrobić wszystko, gotowa jest służyć pokojowi. W tych dniach na Ukrainę pojechało dwóch kardynałów, aby służyć ludowi, aby pomagać: kard. Krajewski, jałmużnik papieski, aby zawieźć pomoc najbardziej potrzebującym, oraz kard. Czerny, podsekretarz Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

Jak wyjaśnił, ich obecność symbolizuje nie tylko bliskość papieża, ale całego ludu chrześcijańskiego, które chce zbliżyć się i powiedzieć: wojna jest szaleństwem! Prosimy, zatrzymajcie się, popatrzcie na to okrucieństwo!

Reklama

pa, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę