Nasze projekty

Papież: żadnych kompromisów ze złem, żadnego dialogu z diabłem

„Nie wolno nam dialogować z pokusą, nie wolno nam zapadać w ten sen sumienia, który każe nam mówić: «przecież to nic poważnego, wszyscy tak czynią!» (...). Żadnych kompromisów ze złem, żadnego dialogu z diabłem” – przestrzegał Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

fot. vatican news/youtube.com

Papież nawiązał do czytanego w I niedzielą Wielkiego Postu fragmentu Ewangelii (Łk 4, 1-13), mówiącego o kuszeniu Pana Jezusa na pustyni. Zaznaczył, że ta walka z pokusami zła ma nas nauczyć wybierania prawdziwej wolności.

Zauważył, że w propozycjach szatana zawarta jest obsesja, by mieć rzeczy, władzę, sławę. Jezus jednak zwycięsko przeciwstawia się powabom zła. Czyni to, odpowiadają Słowem Bożym. Prawdziwe szczęście i wolność nie polegają bowiem na posiadaniu, lecz na dzieleniu się; nie na wykorzystywaniu innych, lecz na ich miłowaniu; nie na obsesji władzy, lecz na radości służby – podkreślił Franciszek.

„Jezus nie dąży do układów, nie paktuje ze złem”

Ojciec Święty zauważył, że pokusy diabła towarzyszą także i nam na drodze życia i przestrzegł, iż szatan potrafi się przebrać nawet w motywacje sakralne, pozornie religijne! Zaapelował, by nie czynić żadnych kompromisów ze złem!

Reklama

Nie wolno nam dialogować z pokusą, nie wolno nam zapadać w ten sen sumienia, który każe nam mówić: «przecież to nic poważnego, wszyscy tak czynią!». Spójrzmy na Jezusa, który nie dąży do układów, nie paktuje ze złem. Diabłu przeciwstawia Słowo Boże i w ten sposób zwycięża pokusy – wskazał papież.

Franciszek zachęcił, abyśmy w okresie Wielkiego Postu znaleźli czas na milczenie i modlitwę, oczyszczenie wewnętrzne, trwając na modlitwie przed Słowem Bożym, aby mogła w nas mieć miejsce dobroczynna walka ze zniewalającym nas złem, walka o wolność – zaapelował Ojciec Święty.

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę