Nasze projekty

W niedzielę w kościołach zbiórka na rzecz migrantów. „Potrzebują naszego wsparcia”

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski, zaapelował o zbiórkę funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej w niedzielę, 21 listopada, po wszystkich mszach świętych.

fot. Episkopat Polski/ Flickr

Abp Gądecki podkreślił, że „od początku kryzysu migracyjnego Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska, Caritas diecezjalnych oraz delegata KEP ds. imigracji – świadczy w miarę swoich możliwości pomoc migrantom”.

Jednak potrzeby są o wiele większe, dlatego przewodniczący Episkopatu zaapelował do wiernych oraz wszystkich ludzi dobrej woli o zorganizowanie ogólnopolskiej zbiórki na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, po wszystkich mszach świętych w niedzielę 21 listopada.

„Bez względu na okoliczności przybycia migrantów, na pewno potrzebują oni naszego wsparcia duchowego i materialnego” – napisał abp Gądecki.

Reklama

„Gdy trzeba udzielić przybyszom pomocy, nie wolno nam się od tego uchylać”

„Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce” – napisał abp Gądecki w apelu.

Jak przypomniał, misją Kościoła jest przede wszystkim głoszenie Ewangelii, więc w konsekwencji, gdy trzeba udzielić przybyszom pomocy, nie wolno nam się od tego uchylać”.

„Bez uszczerbku dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej i jej obywateli, osobom potrzebującym trzeba okazać naszą solidarność” – dodał.

Reklama

Przewodniczący Episkopatu poprosił również o modlitwę o pokój na wschodniej granicy Polski.

kh/BP KEP/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę