„Wzywam władze do szybkiego działania, by ratować ludzkie życie”. Apel nuncjusza ws. sytuacji na granicy

Nuncjusz apostolski na Białorusi abp Ante Jozić odniósł się do kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej. "Nie sposób po prostu spojrzeć na tysiące ludzi, którzy znajdują się na krawędzi życia i śmierci” - napisał w przesłaniu.

fot. Phil Botha/unsplash.com

Jak podkreślił, niezależnie od obecnego „kryzysu politycznego na Białorusi, kryzys z migrantami wymaga pilnych konkretnych rozwiązań w zakresie kontroli przepływów migracyjnych i solidarności wszystkich w celu zaspokojenia potrzeb ludzi, zwłaszcza dzieci i kobiet, które przez wiele dni pozostają zablokowane na granicy między Białorusią a Unią Europejską”.

Biskup wyraził zadowolenie z pomocy, którą zapewnia Caritas obu krajów, ale podkreślił, że migranci potrzebują także rozwiązań długoterminowych.

Nuncjusz zapewnił również o modlitwie Kościoła w intencji rozwiązania kryzysu oraz poprosił o podjęcie działań politycznych na rzecz ratowania życia. Przypomniał prośbę papieża o „zapewnienie migrantom godnych warunków życia i dostępu do procedur azylowych”.

Reklama

„Tysiące ludzi znajdują się na krawędzi życia i śmierci”

„W tej chwili potrzebna jest solidarność wszystkich, aby ratować życie ludzi i znaleźć najlepsze rozwiązania dla tych, którzy znajdują się na granicy. Nie sposób po prostu spojrzeć na tysiące ludzi, którzy znajdują się na krawędzi życia i śmierci, czekając na decyzje” – napisał abp Jozić.

Biskup wezwał „władze wszystkich zainteresowanych krajów do zdecydowanego i szybkiego działania w celu znalezienia choćby tymczasowych rozwiązań ratujących ludzkie życie”.

kh/VaticanNews/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę