Nasze projekty

„Wzywam władze do szybkiego działania, by ratować ludzkie życie”. Apel nuncjusza ws. sytuacji na granicy

Nuncjusz apostolski na Białorusi abp Ante Jozić odniósł się do kryzysu migracyjnego na granicy polsko-białoruskiej. "Nie sposób po prostu spojrzeć na tysiące ludzi, którzy znajdują się na krawędzi życia i śmierci” - napisał w przesłaniu.

fot. Phil Botha/unsplash.com

Jak podkreślił, niezależnie od obecnego „kryzysu politycznego na Białorusi, kryzys z migrantami wymaga pilnych konkretnych rozwiązań w zakresie kontroli przepływów migracyjnych i solidarności wszystkich w celu zaspokojenia potrzeb ludzi, zwłaszcza dzieci i kobiet, które przez wiele dni pozostają zablokowane na granicy między Białorusią a Unią Europejską”.

Biskup wyraził zadowolenie z pomocy, którą zapewnia Caritas obu krajów, ale podkreślił, że migranci potrzebują także rozwiązań długoterminowych.

Nuncjusz zapewnił również o modlitwie Kościoła w intencji rozwiązania kryzysu oraz poprosił o podjęcie działań politycznych na rzecz ratowania życia. Przypomniał prośbę papieża o „zapewnienie migrantom godnych warunków życia i dostępu do procedur azylowych”.

Reklama
Reklama

„Tysiące ludzi znajdują się na krawędzi życia i śmierci”

„W tej chwili potrzebna jest solidarność wszystkich, aby ratować życie ludzi i znaleźć najlepsze rozwiązania dla tych, którzy znajdują się na granicy. Nie sposób po prostu spojrzeć na tysiące ludzi, którzy znajdują się na krawędzi życia i śmierci, czekając na decyzje” – napisał abp Jozić.

Biskup wezwał „władze wszystkich zainteresowanych krajów do zdecydowanego i szybkiego działania w celu znalezienia choćby tymczasowych rozwiązań ratujących ludzkie życie”.

kh/VaticanNews/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę