Nasze projekty
Reklama
Fot. Floatjon,Wikipedia / kadr z filmu "Pasja"

Kompozytor muzyki do „Pasji” o atakach złego ducha. „Zawieszały się komputery”

Kompozytor muzyki do filmu "Pasja" Mela Gibsona opowiedział o trudnościach, jakich doświadczył podczas swojej pracy. "To, co mnie trzymało podczas pracy, to była moja modlitwa wiary".

John Debney został zatrudniony do stworzenia ścieżki dźwiękowej przez Mela Gibsona zaraz po tym, gdy reżyser usłyszał pierwsze próbki dźwięku.

To cud, że zaangażowałem się w ten projekt, a każdego dnia tym, co mnie trzymało, to była moja modlitwa wiary, która brzmiała: 'Panie, jeśli chcesz, żebym dotarł do mety, to pomóż mi do niej dotrzeć” – powiedział w rozmowie z Assist Ministries.

CZYTAJ>>> Tego nie wiedzieliście o „Pasji” Mela Gibsona. 10 ciekawostek

Reklama

Kompozytor muzyki do „Pasji” doświadczył ataków złego ducha?

Debney komponował muzykę, korzystając z komputera w swoim stanowisku pracy w domu. Powiedział, że komputery, syntezatory i dyski twarde padały i „cyfrowy obraz, który żyje na komputerze wraz z muzyką, po prostu zamarzał na jego [Szatana] twarzy. Potem głośność wzrastała do dziesiątki i zdarzało się to cały czas.

Kompozytor powiedział, że był przerażony za pierwszym razem, gdy to się stało, ale gdy opanował początkowy szok, nauczył się, jak sobie z tym radzić.

ZOBACZ>>> Mel Gibson o „Pasji”: To historia największej miłości, jaką można otrzymać

Reklama

Co działo się podczas nagrywania „Pasji”?

Jego doświadczenie sprawiło, że uświadomił sobie, że „może Szatan jest prawdziwą osobą… Mogę zaświadczyć, że często był w moim pokoju i wiem, że dotknął wszystkich pracujących przy tej produkcji.”

Debney powiedział, że jego walka z Szatanem stała się bardzo osobista. Opowiedział o swoim doświadczeniu, cztery miesiące po rozpoczęciu projektu, kiedy sprawy „stały się złe” i poczuł, że nadszedł czas, aby stawić temu czoła.

ZOBACZ>>> Szatan w „Pasji” Gibsona

Reklama

John Debney: naprawdę się wkurzyłem!

„Naprawdę się wkurzyłem i powiedziałem Szatanowi, żeby się ujawnił i powiedziałem: 'Wyjdźmy na parking i załatwmy to'” – powiedział w rozmowie z Assist Ministries.

„Nie ujawnił się, ale chciałbym, żeby to zrobił” – powiedział Debney. „Od tego momentu wszystko się dla mnie zmieniło.”

CZYTAJ>>> „Pasja”. Dlaczego Marie wycierają krew Jezusa? Co chciał pokazać Mel Gibson?

„Oddałem to wszystko Panu”

Kompozytor powiedział, że często czuł się fizycznie wyczerpany podczas pracy nad projektem, ale dziwnie nigdy nie czuł się zmęczony, często pracując w swoim studiu do późna w nocy.

„To, co próbowałem zrobić z muzyką, to przede wszystkim napisać ją najlepiej, jak potrafię” powiedział. „Oddałem to wszystko Panu i cokolwiek wyszło, to wyszło.”

catholicnewsagency.com, aleteia.org, zś/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę