Nasze projekty
Fot. Materiały prasowe projektu "Jedno Słowo"

„Jedno Słowo”. W 90 sekund o tym, jak Bóg zmienia życie

"Gdy przeżyłem śmierć kliniczną, zrozumiałem, że jest coś więcej, niż to, co widzę oczami tego świata" - mówi bokser Łukasz Janik w swoim świadectwie wygłoszonym w ramach internetowego projektu "Jedno Słowo", w którym każdy może podzielić się swoim świadectwem wiary w mediach społecznościowych.

Reklama

Wystarczy „Jedno Słowo”!

„Jedno Słowo” to projekt ewangelizacyjny, który wychodzi na przeciw współczesnym potrzebom. „Wszyscy na co dzień odkrywamy, że zarówno młodzież ale i bardzo dorośli ludzie o wszystkich niezbędnych do życia tematach, dowiadują się z mediów społecznościowych. Postawiliśmy więc sobie za cel, aby o naszym Zbawicielu również mogli się dowiedzieć z social mediów – piszą organizatorzy projektu „Jedno Słowo”.

Ewangelia jest czymś uniwersalnym i ponadczasowym. Nie wiemy w jakim momencie swojego życia są nasi słuchacze, w co wierzą i czego właśnie poszukują. Zależy nam, żeby każdy człowiek w swoim życiu miał chociaż jedną szansę, by usłyszeć to jedno najważniejsze imię i wszystko co ze sobą niesie. W języku polskim znajduje się ponad 200 tys. wyrazów, ale tylko Jedno Słowo może zmienić twoje życie – tym słowem jest Jezus! – mówią twórcy projektu.

Każda z osób, która chciałaby podzielić się swoją historią doświadczania Boga, powinna zmieścić się ze swoim świadectwem w czasie 90 sekund. Dlaczego? Otóż 90 sekund to maksymalny czas, który człowiek jest w stanie poświęcić na nową treść obejrzaną w mediach społecznościowych.

Reklama

Dołącz i podziel się swoim świadectwem!

Do projektu może dołączyć każdy, kto chce się podzielić swoim świadectwem doświadczania Boga w swoim życiu. Wystarczy jedynie nagrać swoje świadectwo w przeciągu 90 sekund i zgłosić to organizatorom projektu wysyłając wiadomość za pośrednictwem mediów społecznościowych. Materiały przygotowane w ramach Jednego Słowa można śledzić na FacebookuInstagramieYoutube i Tiktoku.

„Chciałbyś zaangażować się w projekt ale brać ci odwagi by wystąpić w nagraniu? Nie szkodzi! Wystarczy, że będziesz udostępniał filmiki na swoich profilach w mediach społecznościowych, czy wysyłać do znajomych. Możesz także pokazywać filmiki w swoim kościele podczas nabożeństwa, grupie domowej i innych spotkaniach” – zachęcają organizatorzy.

Organizatorem projektu jest Polska Fundacja Delta Media, która gromadzi dziesiątki historii i świadectw ludzi, którzy spotkali w swoim życiu Jezusa.

Reklama

„Im bardziej zagłębiałem się w Słowo Boże, tym bardziej przybliżałem się do Boga”

Wśród osób, które podzieliły się swoim świadectwem w ramach projektu „Jedno Słowo” jest Łukasz Janik. Swoją karierę bokserską zaczął w wieku 15 lat. W ciągu następnych kilku lat zdobył sześć tytułów mistrza Polski w różnych kategoriach wagowych.

Byłem zawodowym pięściarzem. Przez 20 lat boksowałem na największych arenach świataw swoim świadectwie opowiada Łukasz Janik. Były momenty, że miałem wszystko, co chciałby mieć każdy młody facet tutaj na ziemi – mnóstwo kasy, rozpoznawalność, ubiegające się za mną panienki, luksusowe samochody.

W 2013 uzależnił się od alkoholu i narkotyków. W 2017 roku zapadł w śpiączkę i przeżył śmierć kliniczną. Gdy przeżyłem śmierć kliniczną, zrozumiałem, że jest coś więcej, niż to, co widzę oczami tego świata – mówi. Ten moment stał się dla niego momentem nawrócenia.

Reklama

„Słowo Boże zaczęło żyć we mnie, zobaczyłem, że jest coś więcej”

Gdy zawołałem do Boga, że wstydzę się, że nigdy Go nie poznałem, następnego dnia znalazłem Słowo Boże na… ulicy. Im bardziej zagłębiałem się w Słowo Boże, tym bardziej przybliżałem się do Boga, a światłość, którą jest nasz Pan, zaczęła napełniać mnie z każdym kolejnym dniem stawałem się innym człowiekiem.

Dziś, jako nawrócony chrześcijanin, zachęca każdego do spotkania ze Słowem Boga. Słowo Boże zaczęło żyć we mnie, zobaczyłem że jest coś więcej. Karmiłem się tym. Zaczynałem inaczej widzieć świat. To jest coś niesamowitego! – mówi bokser.

Zachęcam każdego z Was, abyście otworzyli Pismo Święte, abyście zaprosili Boga do swojego życia i wszystko się zmieni, to mogę wam gwarantować!

Obejrzyj inne historie osób, które już podzieliły się swoim świadectwem:

mat. prasowe/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę