Nasze projekty
Fot. Materiały prasowe

Ewangelia w 90 sekund, czyli projekt „Jedno Słowo”

Ewangelia w 90 sekund? "Jedno Słowo" to internetowy projekt, w którym każdy może podzielić się swoim świadectwem wiary w mediach społecznościowych.

Reklama

O Bogu w 90 sekund

„Jedno Słowo” to projekt ewangelizacyjny, który wychodzi na przeciw współczesnym potrzebom. „Wszyscy na co dzień odkrywamy, że zarówno młodzież ale i bardzo dorośli ludzie o wszystkich niezbędnych do życia tematach, dowiadują się z mediów społecznościowych. Postawiliśmy więc sobie za cel, aby o naszym Zbawicielu również mogli się dowiedzieć z mediów społecznościowych” – piszą organizatorzy projektu „Jedno Słowo”.

Każda z osób, która chciałaby się podzielić się swoją historią doświadczania Boga, powinna zmieścić się ze swoim świadectwem w czasie 90 sekund. Dlaczego? Otóż 90 sekund to maksymalny czas, który człowiek jest w stanie poświęcić na nową treść obejrzaną w mediach społecznościowych.

„Kilkanaście lat temu Jezus objawił mi co to znaczy być synem”

Wśród osób, które dzielą się swoim świadectwem są osoby świeckie i duchowne w różnym wieku, z różnych denominacji. Wśród nich jest ks. Krzysztof Dzieńkowski SJ, który opowiedział o doświadczeniu Boga na modlitwie.

Reklama

Kilka miesięcy temu po raz pierwszy prowadziłem warsztaty. Okoliczności, na które miałem wpływ sprawiły, że nie byłem dobrze przygotowany. Czułem się z tym bardzo źle, czułem, że zawodzę ludzi. Zapłacili pieniądze, warsztaty są też o Bogu, więc podwójna „wtopa”. Czułem, że tracę pewną szansę, ale to było coś więcej niż źle wykonana praca. To dotykało głęboko mojego serca. Takie poczucie, że to za mało, jestem niewystarczający. Mimo wszystko ludzie przychodzili i dziękowali mi za tę pracę, za warsztaty, gratulowali, ale ja nie byłem w stanie uwierzyć w ich słowa. Myślałem sobie „mówicie tak, żeby było mi miło, mówicie tak, bo tak się mówi, ale ja wiem, że mogłem dać z siebie więcej”. I to były bardzo pobożne myśli. Myśli, które pchały mnie do rozwoju, ale były jak sącząca się trucizna, jad do mojego serca. I prawie w nie uwierzyłem opowiada w nagranym video ks. Krzysztof Dzieńkowski SJ.

Wieczorem na modlitwie osobistej wylałem swoje serce przed Bogiem. Powiedziałem Mu o tym, co czuję, co myślę o sobie, jak mi jest źle i zapytałem Go: „Boże, jak Ty to widzisz?” Nie liczyłem na to, że usłyszę odpowiedź, ale ku mojemu zaskoczeniu z głębi mnie wydobyły się słowa „Jestem z ciebie dumny”. Te słowa jakby rozproszyły mrok nade mną. „Synu, widzę twój trud, widzę twoje zmaganie, widzę twoje serce. Jestem z ciebie dumny.” Czułem się jak mały chłopiec obok swojego taty i byłem pewny, że nie muszę być idealny, nie muszę być doskonały, żeby mój Tata był ze mnie dumny. Kilkanaście lat temu Jezus objawił mi co to znaczy być synem, co to znaczy, że Bój jest moim Ojcem. I każdego dnia Jezus walczy o to, żebym żył synostwem, żebym żył swoją prawdziwą tożsamością. I wierzę, że walczy również o ciebie – zakończył.

Dołącz i podziel się swoim świadectwem!

Do projektu może dołączyć każdy, kto chce się podzielić swoim świadectwem doświadczania Boga w swoim życiu. Wystarczy jedynie nagrać swoje świadectwo w przeciągu 90 sekund i zgłosić to organizatorom projektu wysyłając wiadomość za pośrednictwem mediów społecznościowych. Materiały przygotowane w ramach Jednego Słowa można śledzić na Facebooku, Instagramie, Youtube i Tiktoku.

Reklama

„Chciałbyś zaangażować się w projekt ale brać ci odwagi by wystąpić w nagraniu? Nie szkodzi! Wystarczy, że będziesz udostępniał filmiki na swoich profilach w mediach społecznościowych, czy wysyłać do znajomych. Możesz także pokazywać filmiki w swoim kościele podczas nabożeństwa, grupie domowej i innych spotkaniach” – zachęcają organizatorzy.

Organizatorem projektu jest Polska Fundacja Delta Media, która gromadzi dziesiątki historii i świadectw ludzi, którzy spotkali w swoim życiu Jezusa.

Reklama

Obejrzyj inne historie osób, które już podzieliły się swoim świadectwem:

Jedno Słowo/Youtube.com
Jedno Słowo/Youtube.com
Jedno Słowo/Youtube.com

ka/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę