Nasze projekty

Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2017

Weź udział w wielkim święcie kina chrześcijańskiego. Zobacz filmy, które zmieniają życie. Przez CAŁY LISTOPAD w wielu miastach Polski będzie można oglądać najlepsze religijne produkcje filmowe.

Reklama

Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA jest dla tych, którzy są ciekawi. Dla tych, którym nie jest wszystko jedno. Dla tych, którzy poszukują prawdy i odpowiedzi na najważniejsze pytania. Wreszcie dla tych, którzy kochają kino i chcą w nim spędzać czas w przekonaniu, że nie był to czas stracony. Festiwal otworzy jedna z najważniejszych premier kina chrześcijańskiego tego roku – Case for Christ (Sprawa Chrystusa).

W drugiej edycji ARKI widzowie w ośmiu miastach w Polsce (Warszawa, Kraków, Białystok, Katowice, Lublin, Nowy Sącz, Siedlce, Rzeszów) obejrzą osiem wybranych, nigdy dotąd nie pokazywanych w naszym kraju filmów, które najpełniej wpisują się w ideę festiwalu.

Reklama

Sprawdź, gdzie w Twoim mieście możesz obejrzeć filmy:

www.festiwalarka.pl

Reklama

Jakie filmy można obejrzeć?

Reklama

Sprawa Chrystusa; film oparty na prawdziwych wydarzeniach i historii dziennikarza Lee Strobela, prowadzącego dziennikarskie śledztwo nad życiem Jezusa opisanym w Ewangeliach. Ten znakomity obraz miał premierę wiosną tego roku w Stanach Zjednoczonych i okazał się tam wielkim kinowym hitem.

 

Zobacz zwiastun

https://stacja7.pl/film/sprawa-chrystusa-najwazniejsze-sledztwo-historii/

Życie brata Rogera to z kolei historia niezwykłej, charyzmatycznej osobowości, człowieka gotowego podjąć wyzwanie zjednoczenia chrześcijan, budowania wspólnoty młodych i wspólnoty biednych.

Zobacz zwiastun

Cisza – „Ora et labora” – „Módl się i pracuj” – to główna idea zakonu benedyktynek, które żyją w oddalonym od cywilizacji klasztorze, położonym na zboczach Jury Szwabskiej. Jak pogodzić potrzebę oddania Bogu z wyzwaniami współczesności? Z pytaniem tym próbuje zmierzyć się dokumentalna Cisza.

Zobacz zwiastun

Ostatni bastion – poruszająca opowieść o losach społeczności chrześcijańskich – Asyryjczyków, Chaldejczyków, Syriaków – zagrożonych wojną domową i atakami ISIS. Bohaterka filmu, Helma, asyryjsko-amerykańska nauczycielka z Nowego Jorku, spędza letnie wakacje w Iraku i Syrii. Odkrywa, co to znaczy poświęcić się za swoją wiarę i społeczność.

Zobacz zwiastun

Ojciec Paleczny, zakonnik, który całe życie poświęcił pomocy bezdomnym. Był autorem pomysłu zbudowania solidnego jachtu, którym mógłby wraz z podopiecznymi opłynąć Ziemię. Zmarł w 2009 roku, ale jego „testament” pozostaje wciąż aktualny. Ziemia bezdomnych pokazuje, jak jego niezwykła idea wcielana jest w życie.

Zobacz zwiastun

Oblicza miłosierdzia to dokumentalna opowieść o wizjach i objawienia Miłosierdzia Bożego doświadczanych przez św. Siostrę Faustynę, a także o roli Jana Pawła II w ich rozpowszechnieniu. Łącząc historię i teologię ze współczesnymi świadectwami i nowoczesnymi efektami wizualnymi, film pokazuje oblicze miłosierdzia we współczesnym świecie.

Zobacz zwiastun

Fabularny dramat historyczny oparty na „Opowieści Pielgrzyma” – autobiografii św. Ignacego z Loyoli, założyciela zakonu jezuitów. Loyola – to historia żołnierza, grzesznika i człowieka przemocy, który, starając się zwrócić się ku światłu, musiał stoczyć walkę na śmierć i życie z własnymi demonami.

Zobacz zwiastun

Gurgacz – portret niezwykłego kapłana, który nie wahał się konsekwentnie podążać drogą sumienia w najczarniejszych latach powojennej Polski, drogą, na której czekała go męczeńska śmierć. Ksiądz Władysław Gurgacz, jezuita, był kapelanem Polskiej Podziemnej Armii Niepodległościowej.

Zobacz zwiastun

Projekcjom towarzyszyć będą spotkania i wydarzenia specjalne. Gorąco zapraszamy na Festiwal ARKA! Życzymy wielu dobrych wrażeń, ciekawych odkryć, radości i pięknej przygody. Do zobaczenia w kinach!

Więcej informacji na www.festiwalarka.pl

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę