Gala Festiwalu „Slavangard” odwołana

Tegoroczna gala Dominikańskiego Festiwalu Filmowego Slavangard została odwołana. - Tym razem nie będziemy mogli zorganizować i przeprowadzić gali finałowej w kinie „Kijów”. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie nagrodzonych prac musimy przenieść do Internetu. Pracujemy nad nową formułą i scenariuszem zakończenia tegorocznej edycji - napisał o. Janusz Pyda OP w liście do Twórców i Przyjaciół Festiwalu.

Reklama

Podobnie jak większość wydarzeń kulturalnych, tak i Dominikański Festiwal Filmowy Slavangard musiał zmierzyć się z wyzwaniami, jakie przyniosła epidemia. Początkowo gala Festiwalu była zaplanowana na maj, następnie przesunięto ją na listopad, ale z uwagi na przewidywaną drugą falę epidemii organizatorzy zrezygnowali z tego terminu. Pojawił się pomysł, aby galę zorganizować w maju 2021 roku, ale tu na przeszkodzie stanęły przyczyny finansowe. – Wielu sponsorów prywatnych musiało nam odmówić ze względu na trudną sytuację w ich firmach. Nie otrzymaliśmy grantów od instytucji publicznych, o które
zabiegaliśmy (MKiDN, program: FILM 2020, Narodowe Centrum Kultury, program: Kultura-Interwencje 2020), w tym roku musieli nam odmówić wsparcia – ze względów w pełni zrozumiałych – partnerzy samorządowi, z których pomocy korzystaliśmy w ostatnich latach (Krakowskie Biuro Festiwalowe) – napisał o. Janusz Pyda OP. 

W związku z tym rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie nagrodzonych prac zostanie przeniesione do Internetu. O szczegółach organizatorzy poinformują w najbliższym czasie. 

– Dziękuję twórcom za wyjątkowo dużą ilość nadesłanych prac i jednocześnie przepraszam, iż tym razem nie będziemy mogli zobaczyć ich na wielkim ekranie oraz spotkać się osobiście w kinie „Kijów”. Wiem, że jest to dla Was równie przykre jak dla nas – organizatorów – kończy swój list o. Pyda. 

Reklama

Kochani! Mimo naszych chęci i ciężkiej pracy, nie spotkamy się w listopadzie na konkursowej gali finałowej. Jakie…

Posted by Slavangard on Wednesday, September 16, 2020

Reklama

os, ah, slavangard.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę