W sobotę gala finałowa festiwalu filmowego „Slavangard”

Już jutro w internecie będzie można obejrzeć galę finałową 14. Dominikańskiego Festiwalu Filmowego Slavangard. Wydarzeniu w tym roku przewodziło hasło „Oblicze ziemi”.

Reklama

Głównym celem festiwalu jest upowszechnianie kultury filmowej, umożliwienie uczestnikom rozwoju w zakresie sztuki kinematografii, a przede wszystkim stworzenie okazji do spotkania się wszystkich członków wspólnot z całego kraju. Finałowa gala wydarzenia odbywała się co roku na wiosnę. Z racji wybuchu pandemii została przesunięta na listopad, a ponieważ epidemia nie ustępuje, przeniesiono ją do internetu.

„Nadchodzi moment, na który czekaliśmy z utęsknieniem w te ciężkie miesiące pandemicznej kulturalnej posuchy – rozstrzygnięcie 14. Dominikańskiego Festiwalu Filmowego Slavangard już 21 listopada 2020, online. Zachęcamy, by pomimo przebywania w domu, zasiąść do oglądania w galowych strojach. Niech dzień ten będzie świętem kina i fotografii!” – namawiają organizatorzy.

Reklama
Reklama

W tym roku twórcy zgłaszali swoje filmy i zdjęcia w temacie „Oblicze ziemi”. W ramach konkursu wyróżniono 4 kategorie: film fabularny, film dokumentalny, animacja/film eksperymentalny oraz film kręcony telefonem.

Już jutro ogłoszeni zostaną laureaci prac, które zachwyciły jury festiwalu. Transmisja wydarzenia rozpocznie się na kanale YouTube „Slavangard” o godz. 20:00.

„Zaraz po obejrzeniu finału na kanale YouTube zapraszamy was na spotkanie online. Będzie to okazja do podzielenia się wrażeniami, porozmawiania ze zwycięzcami o ich nagrodzonych dziełach i spotkania się z przedstawicielami jury” – zapowiadają organizatorzy. Będzie można w nim wziąć udział poprzez program Zoom (Meeting ID: 857 3394 7534, Passcode: oblicze).

Reklama
Reklama

„Slavangard” jest ogólnopolskim festiwalem filmów krótkometrażowych, przeznaczonym dla wszystkich duszpasterstw, wspólnot i instytucji chrześcijańskich w Polsce oraz twórców indywidualnych. Organizatorem wydarzenia jest klasztor oo. dominikanów poprzez dominikańskie duszpasterstwo akademickie „Beczka” w Krakowie.

SPRAWDŹ: Gala Festiwalu “Slavangard” odwołana

ag/KAI/Stacja7

Reklama

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę