Do końca maja można zgłaszać filmy i zdjęcia na Festiwal „Slavangard

Do końca miesiąca chętni mogą zgłosić pracę filmową lub fotograficzną na 14. Dominikański Festiwal Filmowy „Slavangard”. Duszpasterstwo Akademickie Beczka ma nadzieję, że pomimo epidemii uda się przeprowadzić rywalizację konkursową.

Z racji trwającej pandemii termin nadsyłania prac został wydłużony do 31 maja, natomiast gala finałowa jest planowana dopiero na listopad. Specjalny list do twórców i przyjaciół wydarzenia napisał o. Janusz Pyda OP, duchowy opiekun duszpasterstwa akademickiego „Beczka”, odpowiedzialnego za wydarzenie.

„Trudności, z którymi borykamy się w obecnej sytuacji, mają dwojaki charakter. Po pierwsze, problemem jest znaczna nieprzewidywalność sytuacji epidemicznej. Nie wiemy, kiedy, w jakiej formie i skali możliwe będą spotkania i wydarzenia grupowe” – tłumaczy w nim zakonnik.

Jako drugi problem wymienia brak finansów koniecznych do przeprowadzenia konkursu. – Slavangard funkcjonuje i funkcjonował dzięki życzliwości osób i firm prywatnych oraz instytucji samorządowych i centralnych. Co w obecnej sytuacji zupełnie zrozumiałe, środki finansowe, na które liczyliśmy od naszych przyjaciół i mecenasów, muszą zostać przeznaczone na potrzeby związane z sytuacją określoną poprzez epidemię” – zauważa.

Reklama
Reklama

„Mam nadzieję, że jak najszybciej będę mógł przekazać Wam jak najlepsze wieści i poinformować o dalszych etapach XIV edycji Dominikańskiego Festiwalu Filmowego Slavangard” – mówi o. Pyda.

Przygotowane na festiwal produkcje filmowe nie mogą być dłuższe nić 8 minut oraz nie mogą być wcześniej publikowane. Muszą również nawiązywać do głównego hasła wydarzenia. W ramach konkursu wyróżniono 4 kategorie: film fabularny, film dokumentalny, animacja/film eksperymentalny oraz film kręcony telefonem.

Podczas festiwalu „Slavangard” odbędzie się również konkurs fotograficzny. Aby wziąć w nim udział należy wysłać autorskie zdjęcia nawiązujące do hasła festiwalu „Oblicze ziemi” w następujących kategoriach: portret, środowisko, kultura i ludzie (1 zdjęcie) lub reportaż (od 3 do 12 zdjęć).

Reklama
Reklama

Film przygotowany zgodnie z warunkami konkursu można zgłosić przez formularz na stronie www.slavangard.pl. Pod tym adresem dostępny jest również regulamin festiwalu.

„Slavangard” jest ogólnopolskim festiwalem filmów krótkometrażowych, przeznaczonym dla wszystkich duszpasterstw, wspólnot i instytucji chrześcijańskich w Polsce oraz twórców indywidualnych. Głównym celem festiwalu jest upowszechnianie kultury filmowej, umożliwienie uczestnikom rozwoju w zakresie sztuki kinematografii, a przede wszystkim stworzenie okazji do spotkania się wszystkich członków wspólnot z całego kraju. Organizatorem wydarzenia jest klasztor oo. dominikanów poprzez dominikańskie duszpasterstwo akademickie „Beczka” w Krakowie.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę