Nasze projekty

Rusza Festiwal „Vitea Valor” – „Wartość Życia”

Debaty, wykłady, wartościowe filmy i koncert - to wszystko będzie można oglądać w ramach Festiwalu Filmowego “Vitea Valor”, czyli “Wartość Życia”, bez wychodzenia z domu. Festiwal rusza w piątek w Tarnowie i potrwa do 17 grudnia. Motywem przewodnim w tym roku będą oblicza konfliktu.

pixabay/onkelglocke

„Vitea Valor stawia pytania o ludzką godność, pokazuje różnorodność egzystencji, uczy dialogu a także promuje kulturę spotkania. To przestrzeń, nastawiona na budowanie i poszukiwanie, uniwersalnych łączących wszystkich pojęć, jak dobro i piękno. Festiwal chce upowszechniać filmy i przedstawiać takie wydarzenia, których treści promują prawdziwość ludzkiego życia, w którym jest miejsce na wartość, duchowość i moralność” – podkreślają organizatorzy. 

Obok takich tytułów, jak: „Lewiatan”, „Życie rodzinne, ” „Barwy Ochronne”, „Gniew”, „Przebaczenie”, „Paraside”, „Droga życia”, „Idol z ulicy”, „Jabłka Adama”, widzowie zobaczą także debaty o konflikcie międzypokoleniowym, społecznym oraz wewnętrznym, w której uczestniczyć będą: Krzysztof Zanussi i Paulina Guzik, Jan Mela i Rafał Porzeziński oraz Tomasz Terlikowski i Klaudia Cymanow-Sosin.

Inauguracja wydarzenia, na której nagroda tarnowskiego Dukata trafi do Jerzego Świtka, twórcy Vitae Valor, rozpocznie się w piątek, 11 grudnia o godzinie 18:00. Będzie także wirtualna prezentacja plakatów festiwalowych, a o 18:30 wykład „Konflikt w nauce”, który wygłosi dr Tomasz Rożek.

Reklama

Organizatorami Festiwalu są Fundacja Alegoria, Stowarzyszenie Kanon i Fundacja Artystyczna PEGAZ. Wszystkie wydarzenia festiwalowe są dla bezpłatne. Trwa rejestracja uczestników na seanse, debaty i koncert. Szczegóły są na stronie www.vvfestival.pl

PRZECZYTAJ: Powstaje film o nawróceniu autora „Opowieści z Narnii”

np/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę