Nasze projekty

„Ciacho za ciacho” dla Ukrainy

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wraca akcja "Ciacho za ciacho", organizowana przez działające w Krakowie Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie Beczka. Dochód z kiermaszu ciast i książek będzie w tym roku przeznaczony na wsparcie Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie na Ukrainie.

Fot. Paulina Krzyżak/materiały prasowe

„Ciacho” dla Ukrainy

Już 3 kwietnia 2022 roku odbędzie się kolejna, 34. edycja akcji charytatywnej „Ciacho za ciacho”, czyli kiermaszu ciast i książek, organizowanej przez działające w Krakowie Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie Beczka.

Celem tegorocznej zbiórki jest wsparcie dominikańskiego Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie na Ukrainie. Ośrodek ten wspomaga osoby w kryzysie – bezdomnych, samotne matki, a przede wszystkim – dzieci. W obecnej sytuacji na Ukrainie mnóstwo ludzi traci dach nad głową. Wielu z nich przebywa właśnie w Domu św. Marcina, dlatego pomoc jest tam bardzo potrzebna. Organizacja wspiera poszkodowanych również na wiele innych sposobów, np. przygotowując żywność dla cywilów i żołnierzy czy koordynując ewakuację ludności do Polski – wyjaśniają organizatorzy.

Duszpasterstwo jest także w stałym kontakcie z o. Miszą Romanivem OP, założycielem Centrum św. Marcina w Fastowie, który przed laty sam organizował „Ciacho za ciacho”, a teraz dzięki tej akcji otrzyma wsparcie dla swojej działalności.

Reklama

Ciacho, które daje życie

„Ciacho za ciacho” odbędzie się 3 kwietnia 2022 roku w krużgankach klasztoru dominikanów w Krakowie przy ul. Stolarskiej 12. Kiermasz ciast i książek potrwa od godziny 8:00 do 22:00, natomiast od 13:30 do 18:30 na uczestników będą czekać dodatkowe wydarzenia towarzyszące – licytacje, panel dyskusyjny, koncert, spektakl grupy teatralnej, warsztaty oraz atrakcje dla najmłodszych w kąciku dla dzieci.

Akcja „Ciacho za ciacho” odbywa się cyklicznie, dwa razy w roku – przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem. Przez kilkanaście lat działalności udało się wspomóc zarówno liczne organizacje, jak i osoby prywatne. Ciacho pomaga zarówno lokalnie, w całej
Polsce, jak i na całym świecie! Każda edycja cieszy się dużym zainteresowaniem – w dniu finału akcji na dominikańskich krużgankach pojawia się ok. 15 tysięcy osób. Dzięki prężnej pracy wolontariuszy oraz hojności darczyńców, może razem zdziałać wiele dobra.

Inspiracją do powstania całego wydarzenia są przede wszystkim wartości chrześcijańskie – niesienie miłości i pomocy bliźniemu. Ciacho za Ciacho silnie jednoczy nasze duszpasterstwo, ale też całą rodzinę dominikańską. To akcja o charakterze stricte charytatywnym. Wszystkie wydarzenia mają jeden główny cel -finansowe wsparcie potrzebujących – wyjaśniają organizatorzy.

Reklama

Grafika wydarzenia „Ciacho za ciacho”

mat. prasowe,zś/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę