Nagrywasz filmy? Zgłoś się na Slavangard

Kręcisz i montujesz amatorsko filmy? Robisz niezłe zdjęcia? Prawdopodobnie na Ciebie czeka festiwal Slavangard organizowany przez studentów związanych z dominikańskim duszpasterstwem akademickim Beczka. Prace można wysyłać do 18 marca.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu jest wiersz Zbigniewa Herberta „Potęga smaku”, w którym studenci tworzący Slavangard dostrzegli przede wszystkim zachętę do odwagi opowiadania o wartościach poprzez kulturę. – Chodzi o głębię tego, co opowiadamy naszymi dziełami, o to by nie tworzyć kiczu, o odważną obronę wartości i tworzenia nawet pod prąd – wyjaśnia Joanna Leśniak, koordynatorka festiwalu. 

Inspirowane tym przesłaniem prace będą oceniane w łącznie 6 kategoriach: trzech dedykowanych do filmu, 4 – do fotografii. Można nadsyłać m.in. filmy dokumentalne, fabularne, animowane, jak i fotograficzne reportaże czy portrety. Wszystkie szczegółowe informacje dotyczące Festiwalu oraz wymogów technicznych dla prac konkursowych podano na oficjalnej stronie internetowej www.slavangard.pl

Prace można nadsyłać do 18 marca, a ich ocenę poznamy w maju, gdy w dniach 16-19 odbędzie się finał 13. edycji Festiwalu. Na 18 maja zaplanowano w Kinie Kijów w Krakowie uroczystą galę finałową, podczas której wręczone zostaną nagrody w ramach dwóch konkursów: filmowego oraz fotograficznego. Dodatkowo podczas Festiwalu będą organizowane liczne wydarzenia towarzyszące, takie jak warsztaty, pokazy czy spotkania z gośćmi związanymi ze światem kina.

Reklama
Reklama

Filmy nagrodzone w ubiegłym roku można oglądać na kanale festiwalu na YouTube: >

„Głównymi celami Festiwalu są rozpowszechnienie kultury filmowej i fotograficznej, umożliwienie uczestnikom rozwoju w zakresie sztuki kinematografii, a przede wszystkim stworzenie okazji do spotkania się twórców, widzów i sympatyków kina z całego kraju” – podkreślają organizatorzy.

Stacja7 jest patronem medialnym wydarzenia.

Reklama
Reklama

 

ad/Stacja7

Reklama

 

 

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę