Festiwal filmowy Slavangard prosi o wsparcie. Ruszyła zrzutka

W obecnym, niepewnym czasie pozyskanie sponsorów stało się bardzo ciężkie, dlatego dominikański festiwal filmowy Slavangard zorganizował zrzutkę, umożliwiającą zrealizowanie tegorocznej edycji.

Gdy ponad rok temu Dominikański Festiwal Filmowy Slavangard ze sceny w Kinie Kijów ogłaszał hasło kolejnej, 14. edycji festiwalu brzmiące „Oblicze ziemi” nikt nie podejrzewał, że po pewnym czasie realne oblicze świata zmieni się diametralnie. Sytuacja epidemiczna wpłynęła na życie ludzi, nie omijając kultury, w tym DFF Slavangard.

W chwili, gdy twórcy mieli przed sobą jeszcze ostatnie dokrętki, plany fotograficzne, wybuchła pandemia, mieszając szyki artystom i organizatorom. By umożliwić dokończenie prac termin przyjmowania zgłoszeń przesunięto na koniec maja.

W sumie na Slavangard spłynęło 60 filmów krótkometrażowych i ponad 190 fotografii wykonanych przez amatorów i półprofesjonalistów. Z efektami będzie można się zapoznać 16 listopada 2020 roku – w tym dniu planowana jest gala finałowa (pierwotnie miała się odbyć maju 2020).

Reklama
Reklama

Za nami miesiące ciężkiej pracy wolontariuszy, konferencja, warsztaty filmowy i fotograficzny przygotowane dla twórców. Nasz festiwal to duże zobowiązanie wobec publiczności i samych zaangażowanych. Nagrody pieniężne, które wręczaliśmy zwycięzcom często stanowiły ważny wkład w ich rozwój. Sama gala w Kinie Kijów to często zaś dla nich pierwsza okazja na zobaczenie swoich filmów na dużym ekranie. Dlatego też nie chcemy rezygnować z organizacji gali. Organizator, czyli Duszpasterstwo Beczka przy Klasztorze Ojców Dominikanów, jest jednak organizacją non-profit, by tego dokonać potrzebne nam więc będzie finansowe wsparcie z zewnątrz

– mówi Agnieszka Wojtyniak koordynator ds. promocji DFF Slavangard. 

W obecnym, niepewnym czasie pozyskanie sponsorów stało się bardzo ciężkie. Dlatego Slavangard zdecydował o zorganizowaniu zrzutki dostępnej pod adresem www.zrzutka.pl/z/slavangard. „Zachęcamy do wsparcia DFF Slavangard wszystkich, którym zależy na inwestycji w przyszłych twórców wartościowej kultury filmowej i fotografii. Być może to oni za parę lat będą poprzez swoją sztukę kształtować oblicze ziemi” – mówią organizatorzy.

Reklama
Reklama

Już teraz zachęcamy do zapisania daty 16 listopada 2020 roku w swoich kalendarzach. Wtedy Slavangard zamierza zaprezentować prace finalistów na Gali w Kinie, bądź (gdy sytuacja dalej będzie niesprzyjająca) w Internecie.

ad, mat. pras./Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę