Fot. Grant Whitty/Unsplash

“Wielka cisza spowiła ziemię”. Modlitwy przy Grobie Pańskim [EBOOK]

Wielka Sobota - “wielka cisza spowiła ziemię; wielka na niej cisza i pustka”. Wypełnij tę ciszę słowami modlitwy pełnej wdzięczności za dar Męki Jezusa Chrystusa. Przygotowaliśmy podręczny ebook, w którym znajdziecie teksty modlitw, które będą pomocne w czasie adoracji przy Grobie Pańskim.

Reklama

„Wielka cisza spowiła ziemię; wielka na niej cisza i pustka”. Cisza wielka, bo Król zasnął. Ziemia się przelękła i zamilkła, bo Bóg zasnął w ludzkim ciele, a wzbudził tych, którzy spali od wieków. Bóg umarł w ciele, a poruszył Otchłań”. Te słowa starożytnej homilii na Wielką Sobotę wyraźnie pokazują wyjątkowy charakter tego dnia. Choć wiele osób pochłoniętych jest ostatnimi przygotowaniami do Świąt, jest to przede wszystkim czas ciszy i zatrzymania. 

Tego dnia warto odwiedzić kościół nie tylko z racji święcenia pokarmów. Cisza Wielkiej Soboty to zaproszenie, by choć kilka chwil poświęcić na modlitwę przy Grobie Pańskim. W czasie takiej adoracji można skorzystać z bogactwa modlitw Kościoła. 

Zobacz także >>> Modlitwa znaleziona przy Grobie Pańskim

Reklama
Reklama

Modlitwy przy Grobie Pańskim 

W tym e-booku można znaleźć wybrane modlitwy, które można odmawiać przy Grobie Chrystusowym. Na początku znajduje się tekst dwóch modlitw: Gorzkie Żale (często śpiewane przez wiernych po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej) oraz Godzinki o Grobie Chrystusowym. Dodatkowo „Godzinki…” podzielone są na części według różnych pór dnia, dzięki czemu przychodząc do kościoła w dowolnej chwili, można skorzystać z wybranej, przeznaczonej na tę porę Godziny. 

Zamieszczamy także kilka krótszych modlitw na ten dzień. Większość z nich to modlitwy mało znane – w końcu Wielka Sobota zdarza się tylko raz w roku. Znajdują się tu także poruszające hymny brewiarzowe oraz kilka pieśni, które pomogą rozważać Mękę i Śmierć Chrystusa. Osoby, które z różnych przyczyn nie będą mogły tego dnia nawiedzić świątyni, z powodzeniem mogą korzystać z tego modlitewnika również w domu, w modlitwie osobistej i rodzinnej.

Niech czuwanie przy Grobie Chrystusowym, przyniesie nam nową nadzieję na zmartwychwstanie. Módlmy się pełni wdzięczności za dar Męki Jezusa i nasze wybawienie.

Reklama
Reklama

Modlitwy przy Grobie Pańskim

“Modlitwy przy Grobie Pańskim” to modlitewnik, w którym można znaleźć wybrane modlitwy, które można odmawiać przy Grobie Chrystusowym. Na początku znajduje się tekst dwóch modlitw: Gorzkie Żale (często śpiewane przez wiernych po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej) oraz Godzinki o Grobie Chrystusowym. Zamieszczamy także kilka krótszych modlitw na ten dzień. Większość z nich to modlitwy mało znane – w końcu Wielka Sobota zdarza się tylko raz w roku.

Zobacz na Dobroci.pl >>>

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę