Nasze projekty
Reklama
Fot. Canva/Materiały prasowe

„Zaufaj, puść i kochaj”. O miłości, która nie stawia warunków

„Zaufaj , puść i kochaj” to książka o życiu miłością, która nie stawia warunków i nie szuka swego. Właśnie ukazał się finałowy tom trylogii autorstwa Moniki Górskiej.

Najnowsza encyklika Franciszka „Dilexit nos” mówi o „miłości ludzkiej i Bożej Serca Jezusa Chrystusa”. Zachęca do zaufania miłości i na nowo odkrywania czułości wiary. To Jezus daje tej ziemi serce i pozwala na nowo odkryć miłość tam, gdzie, jak nam się wydaje, umarła. Dokładnie o tym jest też trzecia, kulminacyjna część Trylogii Zaufania (tom I: Zaufaj, tom II: Zaufaj i puść) autorstwa Moniki Górskiej – Zaufaj, puść i kochaj, która 6 grudnia br. ma swoją premierę na polskim rynku. 

Artur Żmijewski: Ta książka to hymn na temat miłości

Artur Żmijewski, który objął patronatem całą Trylogię Zaufania napisał o niej: „Ta książka to hymn na temat miłości. Przekonuje i wzrusza. Dotyka tego, co delikatne, nieuchwytne i trudne do nazwania. Jak się człowiek zabiera do czytania, to nie chce przestać”. 

To książka, w której czytelnik znajdzie podpowiedzi i praktyczne sposoby, jak oswoić samotność, przestać się bać i zacząć kochać. Tak prawdziwie, bez stawiania warunków…i szukania siebie. To książka, która pomaga ustawić na nowo kompas na miłość. Tak, by poradzić sobie z „dziecięcymi głodami uczuć”, które na dobre może nakarmić tylko Bóg. Jej lektura dodaje odwagi by spojrzeć w oczy cierpieniu i śmierci. To wreszcie książka, która odkrywa skuteczny przepis na szczęśliwe życie

Reklama

Autentyczne historie zwykłych – niezwykłych ludzi

Ukazane w Zaufaj, puść i kochaj autentyczne historie zwykłych – niezwykłych ludzi, są dowodem na to, że można żyć w pełnym zaufaniu Bogu, z ufnością, że „śmierć jest nowym życiem”. A wśród nich duchowa perełka – cudem odnaleziony po latach, nigdzie dotąd nie publikowany rękopis karmelitanki z Jerozolimy, s. Jadwigi Popiel od Jezusa.

Autorka opowiada barwne i poruszające historie „z życia wzięte” m.in. swojej prababki Zofii Krasickiej i Wacława Popiela, którzy spóźnili się na własny ślub, s. Franciszki – zmarłej w wypadku matki generalnej Urszulanek SJK, Ani Kowalskiej, która straciła dorosłego syna, oraz Wiktorii i Józefa Ulmów, którzy wraz ze swoimi dziećmi w piekło zanieśli miłość. 

„Tak trudno jest kochać”

To historie o tym, jak drobne gesty dobroci i małe akty zaufania mogą mieć ogromne znaczenie, prowadząc do przemiany i poczucia spełnienia. Autorka zaprasza w
refleksyjną podróż, w której przeplata intymne nieraz opowieści o osobistych przeżyciach
, z inspirującymi wskazówkami dotyczącymi wiary i zaufania w codziennym życiu. Porusza kluczowe tematy, takie jak akceptacja niepewności, radzenie sobie z kryzysami, odnajdywanie sensu w trudnościach oraz budowanie głębszej więzi z Bogiem. A czyta się to lekko, jakby to była rozmowa przyjaciół przy kawie, o tym, co najważniejsze.

Reklama

Tak trudno jest kochać. I tak chropowata jest miłość. Ale jest i dobra nowina. Od chrztu św. nasz bak miłości jest już pełen. Nie trzeba jej szukać gdzieś na zewnątrz. Trzeba się tylko nią zaopiekować. Bo miłość to cnota. A cnotę można ćwiczyć, jak mięśnie. Na wszystkie życiowe pytania to miłość Boga jest odpowiedzią – podkreśla Monika Górska.

Jak poradzić sobie ze stratą?

W książce znaleźć można m.in. odpowiedzi na pytania: Skąd czerpać siłę, gdy zbliża się koniec życia i nic już nie da się zrobić? Jak poradzić sobie ze stratą, kiedy odchodzi najbliższa mi osoba, dziecko? Jak przestać się bać i zacząć kochać? Co zrobić, żeby kochać bardziej – Boga, człowieka i siebie? Jak żyć, gdy czasem życie bardzo boli? Na kogo w życiu możesz najbardziej liczyć? Gdzie znaleźć to, czego się daleko szuka? Jaka jest najlepsza odpowiedź na każde życiowe pytanie? Jak radzić ­sobie z samotnością? Czy Jezus miał słabości? Czy w piekle można kochać? Jak kochać bezwarunkową miłością i czy można nauczyć się takiej miłości? Jak zaufać Bogu, kiedy życie staje się nieprzewidywalne? Jak rozpoznać Jego wolę i odróżnić ją od własnych pragnień? Jak akceptować kryzysy jako okazje do duchowego wzrostu?

Jest to lektura obowiązkowa dla każdego, kto szuka inspiracji do życia w zgodzie z wiarą. Ten swoisty przewodnik zachęca do „chodzenia po wodzie”, tj. do podejmowania odważnych decyzji w codziennych sprawach, odkrywając Boże prowadzenie w każdym momencie życia.

Reklama

mat. prasowe, zś/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Zatrudnij nas - StacjaKreacja