IV Niedziela Adwentu. Pragnienie Dawida [PODCAST]

IV Niedziela Adwentu to zmiana charakteru oczekiwania. Czekamy już nie na paruzję, ale bezpośrednio na Boże Narodzenie. Jednak Liturgia tej niedzieli przeprowadza nas przez to oczekiwanie w zaskakujący sposób. Kiedy Dawid chce zbudować dom dla Boga, Bóg mówi, że to on stworzy mieszkanie dla niego.

Reklama

Mamy w sobie pragnienie, by wybudować Panu dom. Stawiać piękne świątynie, zorganizować sobie dzień w taki sposób, by była tam przestrzeń dla Pana. W czytaniach IV Niedzieli adwentu widzimy jednak, że Bóg chce, zbudować dom dla Dawida. Liturgia Słowa pokazuje, jak Bóg chce wybudować dom dla nas. W tym świetle warto spojrzeć na zbliżającą się uroczystość Narodzenia Pańskiego, gdy Słowo stało się Ciałem i rozbiło namiot między nami.


POBIERZ KONSPEKT NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU


W przygotowaniu do niedzielnej Mszy świętej rewelacyjnie sprawdzi się analiza czytań, którą można znaleźć w cyklu “Jutro Niedziela”. Autorzy cyklu przygotowali również podcast, w którym opowiadają o tym, co jest najważniejsze w danej Liturgii Słowa.

Reklama
Reklama

W konspekcie, jaki przygotowała redakcja Stacji7, znajduje się szczegółowa instrukcja, jak zaangażować całą rodzinę we wspólne świętowanie niedzieli poprzez przygotowanie do Mszy świętej. Z tych materiałów można korzystać zarówno indywidualnie. Każdy konspekt składa się z 3 etapów: Wysłuchaj, Pomyśl, Działaj. Warto, by rodzice wysłuchali podcastu przed dziećmi, by móc poprowadzić kolejne zaproponowane zadania.

Podcast dostępny jest także w serwisie Spotify i YouTube.

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę